Yüzdeki Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilceler sadece çıktıklarında değil iyileştikten sonra da sorun olur. Özellikle yüzdeki sivilce izleri kişiler için görünümü etkilediğinden ciddi bir sorun oluşturur. Bunun için sizlerle yazımızda sivilce izleri geçirme yollarına değineceğiz. Bununla beraber daha lekelerinin geçmesi ile ilgili olarak paylaştığım Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? yazımızı da okumalısınız.

 

Sivilce Lekeleri için Limon Suyu :

Limonun cilt beyazlatıcı özelliğinden lekeleri geçirmek için yararlanabilirsiniz..Yarım limonu bir çay tabağına sıkın, pamuklu kulak çöpünü limon suyuna batırın ve sivilce izlerinin olduğu bölgelere uygulayın. Sonrasında 10 dakika kadar bekleyerek yüzünüzü ılık suyla durulayın. Limon cildinizi gereceğinden dolayı bu süreyi daha kısa da tutabilirsiniz. Ayrıca hemen belirtmek gerekir ki cilt kuruluğu olanlar bu yöntemi çok daha kısa süre uygulamalılar.

 

Sivilce Lekeleri için Karbonat :

Bir çay tabağına koyacağınız 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu karıştırarak hamur kıvamına getirin. Sonrasında yüz bölgenize masa yaparak uygulayın ve 5 dakika kadar bekleyin ardından ılık suyla iyice durulayın. Kesinlikle sivilce üzerine uygulamayın zira karbonat sivilcelerin yayılmasına sebebiyet verebiliriz.

 

Sivilce Lekeleri için Bal:

Bal antibakteriyel özellikler içerdiğinden ve nemlendirici etkiye sahip olduğundan kuru ciltlerde tercih edilebilir. Bunu yanında cildin parlak görünmesini de sağlayarak onarıcı bir etkiye sahiptir. Doğal bal süzülerek öncesinde ılık suyla yıkanan cilde masaj yapılarak ince bir tabak halinde sürülür ve 5 dakika kadar beklendikten sonra bol ılık suyla durulanır. Aynı zamanda bal cildinizdeki kırmızı lekelerin kaybolmasına da yardımcı olur.

 

Sivilce Lekeleri için Elma Sirkesi:

elma sirkesi cildinizin Ph dengesini sağlamasına yardımcı olur ve bu nedenle ciltteki  kırmızı lekelerin ve sivilce izlerinin yok olmasına yardımcı olur.Eşit oranda su ile elma sirkesini karıştırıp seyreltin, akne lekelerine bunu uygulayın.

 

Sivilce Lekeleri için Yoğurt:

sade yoğurdu yüzünüze yayarak sürün ve 15 dakika bekletin. Daha yoğun etkili bir maske için 4-5 damla taze sıkılmış limon suyu ve 1 tatlı kaşığı kadar toz haline getirilmiş yulaf ezmesi de ekleyebilirsiniz. Bu maskeyi lekeler azalana, sivilceler iyileşene kadar her gün yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.