Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?


Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilce pek çok kişinin hayatı boyunca yaşadığı küçük ama rahatsız edici bir sorundur. Sivilce çıkınca bir dert bir de iyileşince de dert çünkü bazen sivilceler geçer ama izleri kalır.Sivilce lekeleri pek çok kişi için sivilcenin kendisinden daha önemli bir sorundur. Çünkü dikkat edilmezse bir ömür boyu sizinle kalacaktır.Sivilce lekesi için peki ne yapmalıyız ki lekeler kalmasın. İşte bu sorunun cevabını sizlerle yazımızda paylaşacağım.Öncelikle sivilce izleri nasıl oluşur,sonrasında sivilce izleri nasıl geçer ve en son doğal yöntemlerle sivilce izlerini nasıl geçireceğimizi sizlerle yazımızda paylaşacağız.

Sivilce İzleri Nasıl Oluşur?

**Yüzünüzde oluşan sivilceleri özellikle tırnaklarınızı bastırarak el ile sıkarsanız iz kalma olasığı çok yüksektir.

**Ciltte oluşan kanlı sivilcelerde iz bırakmaya meyilli sivilcelerdir. Hiç hoş görünmeyen bu sivilce izleri özellikle beyaz tenli kişilerde kendini daha çok gösterir.

**Yağlı cilt yapısına sahip kişiler sivilce çıkmasına çok müsaittirler ve çıkan sivilcelerin iz bırakması çok büyük olasılıktır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

**Sivilce lekelerini geçirmek için öncelikle tedavi amaçlı aşağıda verdiğimiz doğal maske ve kürleri uygulamanız gerekir.

**Yağ oranlarını dengeleyen bakım ürünleri uygulayarak ciltte sivilce oluşumunu engellerseniz sivilce çıkmaz ve sivilce izi oluşmaz.

**Sivilceli ciltler cilt bakımı kadar yediklerine de dikkat etmeliler, çünkü yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu kesinlikle tetikler.

Sivilce Lekeleri için Limon Suyu :

Limon suyunun beyazlatma özelliğinden yararlandığımız bu yöntem uygulamada oldukça basit bir yöntem. Limon suyuna batırdığınız kulak çöpünü sivilce izinin olduğu bölgeye sürün ve 10 dakika bekleyip,cildinizi ılık su ile durulayın. Bu yöntemi özellikle kuru cilde sahip olanlar dikkatli uygulamalılar ve 10 dakika yerine 5 dakika bekletin.

Sivilce Lekeleri için Karbonat:

Bir çay tabağına koyacağınız 1 tatlı kaşığı karbonat ile 2 tatlı kaşığı suyu karıştırarak hamur kıvamına getirin. Sonrasında yüz bölgenize masa yaparak uygulayın ve 5 dakika kadar bekleyin ardından ılık suyla iyice durulayın. Kesinlikle sivilce üzerine uygulamayın zira karbonat sivilcelerin yayılmasına sebebiyet verebiliriz. Sivilce izlerini azaltmak için tercih edebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri Bal (Kuru Ciltler için):

Sivilce izlerinden kurtulmak isteyen kuru cilde sahip kişiler baldan yararlanabilirler. Bal antibakteriyel etkiye sahip doğal nemlendiricidir.Balın bir diğer özelliği ise cildin parlak görünmesini sağlar. Temizlenen ve ılık su ile yıkanan cilde bal masaj yapılarak ince tabaka halinde sürülür ve 5 dakika bekletilip,ılık su ile durulanır. Bu işlem kırmızı lekelere de iyi gelir.

 


1 Cevap

  1. 15 Şubat 2016

    […] değineceğiz. Bununla beraber daha lekelerinin geçmesi ile ilgili olarak paylaştığım Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? yazımızı da […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.