Sivilce Lekeleri İçin Maske Önerileri


Sivilce Lekeleri İçin Maske

Sivilceler 7’den 77’ye herkesin  en büyük sorunları arasında yer alıyor.Pek çok kişinin her zaman nasıl geçecek diye düşündükleri, sivilceler için biz örgühobi.com ekibi olarak maske önerileri hazırladık.Evde kolaylıkla hazırlayacağınız sivilce için maske tarifleri sizlerle yazımızda buluşuyor.

Cilt Lekeleri İçin Bal ve Limon Maskesi

Bal pek çok maskede kullanılır.Bunun nedeni bal çok iyi bir nemlendiricidir ve cildi besleyen B vitaminler, açısından da zengindir.Bal ve limon maskesi düzenli kullanıldığında limonun asitli yapısıyla lekelerin görünümünü azaltırken balın iyileştirici yapısıyla cildin görünümünü iyileştiriyor ve  limonun neden olabileceği kuruluğu gideriyor .Ayrıca sivilceye yatkın bir cildiniz varsa ve balın anti bakteriyel özelliğinin cildi temizlediğini ve sivilce oluşumunu önlüyor.

2 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı limon

Yapılışı:

Bal ve limonu karıştırdıktan sonra lekelerin bulunduğu bölgelere yoğunlaşarak tüm yüzünüze sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra bol ılık suyla yıkayın. Maske sonrası nemlendirici kullanın. Bu maskeyi hazırlarken dikkat edilmesi gereken nokta önerilen kadar limon kullanmak,fazla limon ciltte tahriş ve kızarıklık yapar.

Gül suyu ile sivilce maskesi:

Gül suyu cildi temizlemek ve arındırmak için sıkça kullanılan önemli bir bitkidir.

Malzemeler :

1 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı bal.

Yapılışı:

Bu malzemeleri karıştırarak maskenizi hazırlayın. Cildinize sürüp 20 dakika bu şekilde bekleyin. Ardından ılık suyla yıkayıp yüzünüzü temizleyin.

Limon ve yumurta akı maskesi:

Malzemeler:

1 çay kaşığı limonun suyu

1 yumurta akı.

Yapılışı:

Yumurtayı kırıp akını bir kaba alın. Akın üzerine bir çay kaşığı limonun suyunu ekleyin. Cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletip durulayın. Haftada iki kez olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Kil ve limonlu maske:

Malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu,

1 çay kaşığı kil

1 çay kaşığı aspirin tozu.

Yapılışı:

Malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Karışımı sivilcelerin yoğunlukta olduğu bölgeye sürün. Maske hızlı bir şekilde kurumaya başlayacaktır. 10 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla hafifçe yıkayabilirsiniz. Haftada 1 defa uygulanabilir.

Bal ve elma maskesi:

Malzemeler:

1 adet elma

3 ya da 4 yemek kaşığı bal.

Yapılışı:

Elmayı rendeleyip üzerine balı ilave ederek karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 15 veya 20 dakika bekletin. Süre bittiğinde yüzünüzü ılık suyla nazikçe yıkayın.

Sivilce İzleri İçin Tarçın Maskesi:

Cildi bakterilerden arındıran tarçın aynı zamanda sivilceler nedeniyle tahriş olan cildi yatıştırır ve kızarıklığı alır. Balın iyileştirici etkisi ise sivilcelerin daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olurken cildi yumuşatır. Bu maskenin izlerin rengini açan bileşeni ise limon suyu. Limon güçlü bir ağartıcıdır ve düzenli olarak kullanıldığında özellikle kahverengi lekelerin rengini açar. Buna ek olarak yüksek C vitamini içeriği sayesinde cildi besler ve toksinlerden arındırır. Tarçın maskesi için

Malzemeler:

1 çay kaşığı toz tarçın,

1 çay kaşığı bal

1.5 çay kaşığı taze limon suyu

Yapılışı:

Malzemeleri bir kaba alın ve yoğun kıvama gelinceye kadar karıştırın. Eğer yüze sürülemeyecek kadar akışkan olursa bir miktar daha tarçın ekleyebilirsiniz. Karışımı göz kenarları ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürün. Maskenin etkisini göstermesi için en az 15 dakika bekletmeniz gerekiyor. Bu maskeyi izlerin rengi açılıncaya kadar haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.