Menekşe Yağının Faydaları


Menekşe

Menekşe

Menekşe denilince akla hoş görüntüsü ile çiçekleri gelse de bu çiçeklerden elde edilen menekşe yağının pek çok faydasının olduğu bilinen gerçekler arasındadır.Menekşe yağı saç bakımında ,cilt güzelliğinde ve sağlıkla ilgili pek çok konuda yararları olduğu bir gerçek.

Saç bakımında menekşe yağı saçların canlı ve parlak görünmesinde oldukça etkilidirr.Bu nedenle  canlı, parlak, kırıkları olmayan güçlü bir saç istiyorsanız bir kâsenin içine menekşe yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı ve 2 yemek kaşığı sirke dökerek karıştırın. Bu karışımı yeni yıkanmış saçlarınızın diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın ve havlu ile sarıp 1 saat bekletin. Ardından bol ılık su ile iyice durulayın. Kısa zamanda saçlarınızdaki kırıkların döküldüğünü, saç diplerinizi daha kuvvetlendiğini, saçlarınızın parlaklığının arttığını fark edeceksiniz.

Menekşe yağı cilt hastalıkları olan uyuz, egzama ve dermatitde de rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca göz şişmesi ve mide şişkinliği için de menekşe yağı kullanılabilir. Menekşe yağını şişen gözünüzün üstüne masaj yaparak uygulayın. Mide şişkinliği için ise midenizin üzerine menekşe yağı ile masaj yapmalısınız. Menekşe yağı baş ağrısına, cilt çatlaklarına, makatta yaşanan sorunlara, idrar yaparken yanma sorununa, nezleye ve kalp sıkıntısına çok iyi gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.