Çörek Otunun Yararları Nelerdir?

çörek otu

 

Ben arkadaşlarla oturup sohbet ederken arkadaş şöyle bir hadis var dedi ve söze başladı:

Bir hadise göre; Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın.” [Buhârî, Tıbb 7; Müslim, Selam 89, (2215); Tirmizî, Tıbb 5, (2042), 22, (2071)].

Çörek otunu ayıklayıp,incecik dövün ve zeytin yağı ile karıştırıp burna üçer damla damlatılır.

Arkadaşlar bunu  yazmamıza rağmen rivayetlere göre şöylede denmiştir: Her hastalığa farklı şekillerde yenmesi tavsiye edilmiştir.Şöyle ki; Yukarıdaki örnek gibi mesela.Burun için zeytin yağına konarak damlatılması tavsiye edilir,bir başka hastalık için Zaman olur yenilerek, içilerek, damlatılarak ve sarılarak vs. çeşitli şekillerde kullanılır.”Bunu doğru yaptığımız zaman eminim ki şifası göreceğizdir.

Mikrop, virüs ve mantarlara karşı öldürücü tesire sahip olduğunu ,solunum borusunu genişlettiğini , Kansere karşı koruyucu etkisi olduğunu, Kan şekerini düzenlediğini ,Yorgunluk halini giderip, zindelik verdiğini, Damar hastalıklarını önlediğini , Cinsel gücü arttırdığını, Hazmı kolaylaştırdığını,Vücuttaki toksinleri süzerek attığını, İdrar söktürücü özelliği ile safraya iyi geldiğini ,Yaraların çabuk iyileşmesini ve hücrelerin yenilenmesini hızlandırdığını , Alerjileri önlediğini,Savunma sistemini dengelediğini biliyor muydunuz??????? Gerçekten araştırmadan önce bu kadar yararlı olduğunu ben bile bilmiyordum.Öğrendikten sonra sitemizde gezinen tüm kişilerinde bilmesi gerektiğini belki bizim sayemizde bir kişinin yararına olabileceğine inanarak sizinle paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.