Afrodizyak Etkili Yiyecekler


afrodizyak etkili yiyecekler

Beslenmemizin birçok şeyi etkilediğini ve değiştirdiğini biliyoruz.Doğru beslenmek pek çok konuda yardımcı olurken bazı besinleri tüketmek ise afrodizyak bir etki sağlıyor.Nelerin cinsel isteği arttırdığını merak ediyorsanız yazımızı okumanız yeterli.

Kayısı:

A Vitamini ve potasyum açısından zengin olan kayısı kasların ve beynin düzenli çalışması sağlar ve daha az yorulmanızı sağlar.

Fındık,Fıstık,Ceviz ve Badem:

 Lif, protein ve vitamin bakımından zengindirler .Fındık, ceviz ve badem Omega 3 yağ asit içeriği ile afrodizyak etkili  en önemli kuruyemişler arasında sayılıyor. Ancak yağlı tohum olan bu besinlerin  yüksek kalorilerinden dolayı günde en fazla 10 adet tüketilmesi tavsiye ediliyor.

İncir:

Şeker oranı yüksek olmasına rağmen kan şekerini hızla yükselten şekerden olmadığı için tüketilmesinde bir sakınca yoktur.

Muz:

Mineral, magnezyum, demir, lif ve C vitamini bakımından zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, sperm üretimini artırır.

Sarımsak:

A1, B1, C kükürtlü yağı içerisinde bol miktarda akil sülfür bulunur. Canlılık verir, hem kadın hem de erkeklerde afrodizyak etkisi vardır.

Havuç:

Fazla A Vitamini vardır,güçlendirir ve acnlandırır.Afrodizyak etkisi fazladır.

Kurubaklagiller:

Protein, yağ, karbonhidrat sodyum, kalsiyum, demir, mineraller içerir. Zekayı geliştirir ve afrodizyak etkileri vardır.

Pekmez:

Demir, kalsiyum ve potasyum içerir. Tahinle alınması etkisini artırır.

İstiridye:

İtalyan ve Amerikalı bilim adamlarının yaptığı çeşitli araştırmalarda içerdiği bazı aminoasitlerin cinselliği sağlayan hormonları tetiklediği görülmüştür.

Havyar:

Uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırır. Çinkonun aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı belirlenmiştir.

Çikolata:

İçerdiği seratonin ve daha da önemlisi fenetilamin maddeleri nedeniyle hafif cinsel istek artırıcı etkiye sahiptir.

Ginseng:

Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında afrodizyak etkili  kullanılan bir köktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.