Zayıflamak İçin Öneriler


zayıflamak için öneriler

Özellikle yaz aylarının geldiği şu günlerde nasıl kilo vereceğim?  Sorusu gündemde yer alıyor.Kilo vermek pek çok şekilde gerçekleşse de önemli olan sağlıklı ve uzun vadeli kilo vermektir.Sağlıklı ve uzun vadede kilo vermek için ise diyetimize dikkat etmeli ve spor yapmalıyız.Uzmanların kilo vermek için önerileri:

– Öncelikle kilolarınızdan kurtulmayı dışarıdan değil beyninizde bitirmeye çalışın.. hayır çalışın değil bitirin aksi halde kararlı olmaz ve asla başaramazsınız.

– Bir yiyecek kalorisiz diye çok tüketmenin anlamı yok. Böyle yaparsanız başa dönmüş olursunuz. yiyeceklerin kalorilerine dikkat ederek olması gerektiği kadarını tüketin.

– Yemeğinizi belirli saatlerde yemeli ve açlık isteğiniz yoğunlaşmadan yemelisiniz.

– Miğdenizi tam doldurmayın ve gün içinde bir oturuşta çok yemek yerine aralıklarla yemek daha sağlıklı olacaktır. Bu yüzden günde 3 öğünden fazla yiyin

.- Öğününüzde mutlaka bol sebzeli bir salata ekleyin. Bu size doygunluk hissi verece hem de sağlığınız açısından yararlı olacaktır.- Unlu ve hamurlu yiyeceklerden(hamurlu tatlılar dahil) kesinlikle kaçının.

– Çay ve kahvenizi şekersiz için.

– Yapacağınız rejimde günde 500 kalori kısıtlamalı ayda iki kilo zayıflama(bu size bağlı haftada bir kiloda verebilirsiniz).İsterseniz yağ, şeker ve tuz yiyebilirsiniz ama kısıtlanmış bir şekilde tüketmek şartı ile. Günde 2000 kaloriyi altı öğüne dağıtarak kilo vermeniz mümkün.

– Sağlıklı bir hayat sürebilmek için uyku en az diğer ihtiyaçlar kadar öneme sahiptir. Olgun biri günde 7 saatlik bir uyku ile hayatını devam ettirebilir(Günde 7-8 saatten fazla uyumak çeşitli kalp ve damar hastalıklarına sebep oluyor.) Sabah kalktığınızda bir bardak su içmek vücut için yararlıdır.

– Tatlı ile işiniz haftada belirli günlerde ve aç karnına olmalı. kilonuzu düzenli olarak not etmeyi unutmayın.

– Her gün sabah veya günün her hangi bir saatinde iki saat kadar yürümek sağlıklı bir yaşam için çok önemli.

– Gün içinde 2000 kaloriyi geçmeyecek şekilde kendinize yemek planı yapın eğer gün içinde canınız planınızın dışında bir şey isterse kendinizi sıkmadan kalorisine bakıp bir ayarlama yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.