Sezaryen Sonrası Karın Yağlarından Kurtulmanın Yolları


ayça kaya

Ayça Kaya’nın hazırlamış olduğu sezeryan sonrası yağlardan kurtulabilme yollarını bende sitemizdeki siz değerli okurlarla paylaşayım dedim….

Sezaryen Sonrası Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Diyet:

Kilo vermek istiyorsanız  protein açısından zengin sağlıklı bir diyet uygulamanız gerekir . Proteinler sizi hem uzun bir süre için tok tutacaktır hem de vücudun iyileşme süreci için gerekli olacaktır.. Ayrıca bol su içmeniz gerekmektedir. Su, büyük bir metabolizma hızlandırıcıdır. Hızlı bir metabolizma, hızlı yağ yakma konusunda vücudunuza yardımcı olacaktır . Bunların yanı sıra diyetinizdeki lif alımını artırmanız gerekir. Lif tokluk hissi verir. Bu nedenle ekstra yemek yemenizi engelleyecektir.. Gerekli lifleri meyve ve sebzelerden alabilirsiniz. Bunlar da metabolizma hızlandırıcılarının bir örneğidir.

Sezaryen Sonrası Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Egzersizler:

Sezaryen sonrası karın yağlarını gidermenin  en iyi yolu, fiziksel egzersizlerdir. Vücudunuzun kalori yakmasını ve her bölgesinden incelmesini sağlayacak daha iyi bir yol yoktur. Bu nedenle, hamilelik sonrası karın yağlarını kaybetmek için fiziksel olarak aktif olmanız gerekir.Örnek olarak her gün yarım saat yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş tüm yağ yakma egzersizlerinin en iyisidir. Bu egzersiz tüm vücudunuzu içerir ve dolayısıyla vücudunuz her yerinden yağ kaybeder. Fiziksel olarak aktif olmanın bir başka yolu da giysi ve eşyaları yıkamak, zemin temizliği gibi bazı ev işleri yapmaktır.  Bu egzersizler bisiklet, yüzme ve dans içerebilir. Aerobik egzersizleri iyi bilinen kardiyovasküler egzersizlerdir. Kardiyovasküler egzersizler bir kaç dakika içinde kalp atışlarını yükseltir ve vücudun yağ yakmasını sağlar. Eğer fiziksel egzersiz programınıza bazı karın egzersizlerini dahil ederseniz, karın bölgesinden yağ yakılmasını artırabilirsiniz. Sezaryen sonrası karın yağlarını kaybetmek için en iyi egzersiz, pilates egzersizleridir. Yağları yakmanın esas anahtarı disiplindir

Egzersiz programınıza sadık olun. Şişkin karnınızın birkaç ay içinde sıkılaştığını göreceksiniz. Sezaryen sonrası karın yağlarından kurtulmak için yukarıda verdiğimiz ipuçlarından sonra, başarmak için gereken tek şeyin dengeli bir diyet uygulamak ve hareketsiz yaşam tarzından kaçınmak olduğunu unutmayın. Bunları uygularsanız tekrar dümdüz bir karına ulaşmanız için önünüzde hiç bir engel yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.