Sağlıklı Saçlar için Diyet


Sağlıklı saçların diyeti

Sağlıklı saçların diyeti

Zaman içinde saç parlaklığı azalıyor, saç kırılması artıyor ve saç dökülmeleri başlıyor. Güzel, doğal ve sağlıklı saçlar için yaşam biçimi ve vitaminler çok önemli birer unsur o.  Sağlıklı saçlar için saç diyeti ise çok önemlidir, vitaminler olmadan saçınızın, büyümesi durur ve kırılmalar başlar, saç uçları ise kuru olur. Bu sorunu önlemek için, Çinko, demir ve B vitamini açısından zengin bir diyet uygulamanız gerekir.

Özel saç tipi problemleri için çözümler :

Saçınız kuru görünüyorsa, daha fazla fındık, fıstık, tohumlar ve balık yemeye çalışın. Saç için, B vitamini önemli bir role sahiptir. B vitamini açısından zengin olan yiyecekleri küçük porsiyonlar halinde sık sık yiyin bu saçın ihtiyaç duyduğu enerji seviyesini koruyacaktır.

Saç tellerinin ince olması, düşük demir seviyesi ile ilgili olabilir, bu vejetaryenler de sık görülen bir rahatsızlıktır. Erişkin bir insanının günlük 14.8 mg demire ihtiyacı vardır.Demir takviyesi alın.

Beyaz saçların artışında fazlalaşma, B vitamini sorundur. Stres, saçların beyazlamasında önemlibir faktördür ve yaşanan stres B vitaminlerini yok eder. Çalışmalar B vitamini takviyesinin, saç beyazlamasını (ağarma-kırlaşma) büyük ölçüde engellediğini doğrulamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.