Sağlıklı Beslenerek Zayıflayın


Sağlıklı beslenerek zayıflamak ve verdiğiniz kiloları bu şekilde korumak mümkün.Sağlıklı beslenerek vücut şeklinizi  korumanız ve sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı beslenme ile zayıflama

Sağlıklı beslenme ile zayıflama

 Yalnız acıkınca yemek yiyin: Her zaman söylendiğimiz gibi az yiyin ve sık yerseniz hiçbir zaman kendinizi aç hissetmemiş olursunuz. Yemek araları hafif besinler atıştırmak ve öğünlerde çok yemeyerek kiloyu düzenlemenin ilk başlangıcını atmanızı sağlar. Ayrıca akşam yemeğini yatmadan 3 saat önceden yemek sizin için fazlası ile faydalı olacaktır.

Küçük tabaklarda yiyin: Yemeklerde kullanılan büyük yemek tabaklarının yerine küçük boyla değiştirin. Tabi bunun manası daha küçük tabakla daha fazla yemek yiyip eşit miktar yemek değildir. Unutmayın, küçük tabak kullanarak porsiyonu azaltmak size çok yardımcı olacaktır.

Her gün mutlaka yenmesi gereken besinler:
• Meyve ile sebze
• Bir avuç fındık
• Özellikle sabah yüksek lifli tahıllı ekmek ve kahvaltılık gevrek.

Haftada 3 kez balık yiyin: Omega 3 içeren balık, sağlığa katkı sağlayacak besindir. Balık yiyerek sağlıklı ve ince kalabileceksiniz. Özellikle somon, uskumru, ton, sardalye balığını öneriliyor.

Pişmiş domates yiyin:Haftada 10 kaşık pişmiş domates yiyerek prostat dan ve diğer kanser türlerinden riski azalan antioksidan likopen alırız. Bir haftada on kaşık ketçap, kendi hazırladığın domates sosu, gerekli dozu almayı sağlar.

Yemememiz gereken besinler:

Trans veya doymuş yağ içermiş bütün yiyecekler,Beyaz yiyecekler, ekmek, pirinç, makarna. Beyaz yiyecek yüksek işlenmiş ve yağlı besinlerle beraber alınmaktadır bunlardan kaçınılmalıdır.Kızarmış besinlerden de kaçının.

Yemek yemeden ilk önce su için:Her yemek öncesi 1 ve ya 2 bardak su içmek biraz doymaya ve böylece çok az yemek yemeyi sağlar. Bu sağlıklı kilonuza kavuşmanın kolay yoludur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.