Lazerle Dövme Sildirme


Lazerle dövme silinmesi

Lazerle dövme silinmesi

Dövmeler yapıldıkları andan itibaren vücudumuzun dolayısıyla bizim bir parçamız olurlarsa da zaman içerisinde yapıldıkları anlamını kaybederler ve kişiler bu dövmelerden kurtulmak isterler.Dövme sildirmede son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerin başında lazer ile dövme sildirme gelmektedir.

Lazerler yoğun konsantreli ışığın titreşimleriyle mürekkebi hedef alarak onu ufak parçalara böler ve bu ufak parçalara ayrılan mürekkep zamanla sizin kendi bağışıklık sisteminiz sayesinde yok olur. Ancak sadece bir tek işlemle dövme silinemez. Ne kadar çok işlem yaptırırsanız lazer de mürekkebi yok etmede o kadar etkili olur. Ama  çok fazla işlem yaptırırsanız cildinize  çok zarar verirsiniz ki bu da acı veren su toplanmalarına ve yara kabuklarına ve  sonunda yara izi oluşmasına sebep olur.

Sildirme tedavisindeki uzmanlar teknolojinin yara izi oluşumunun minimum olduğu, bazen tamamen yok olduğu bir seviyeye ulaştığını söylüyorlar, ama bu duruma bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Fiziksel olarak acı verici olmasının yanı sıra lazer ile dövme sildirme aynı zamanda pahalı bir işlemdir. Kısacası dövme sildirmek dövme yaptırmaktan daha zor bir işlemdir, gerek acı hissi gerekse ekonomik açıdan.

Dövmenize bağlı olarak 1-10 seansa ihtiyaç duyabilirsiniz ki her biri seans başına $250-$850 civarında ücretlendirilir. Büyük ve renkli profesyonel bir dövmeyi sildirmek binlerce dolara mal olabilir ve sildirmenin geçerliliği ise garanti edilemez.  Her zaman % 100 sonuç alınamamaktadır. Sanıldığının aksine lazerle dövme sildirme işleminde açık renkli dövmelerin silinmesi daha zor oluyor, koyu renkli dövmeler ise daha kolay siliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.