Kolay zayıflama yöntemleri


Yaz geldi ve zayıflama programlarına, diyetlere, egzersizlere daha çok ihtiyaç duymaya başladık. Aşırı kilolarımızı yaz aylarında saklamamız pek mümkün olmadığı için ihtiyaç duyduğumuz bu zayıflama yöntemlerinin bazıları bizi amacımıza sorunsuz ulaştırırken bazıları da ne yazık ki sağlığımızdan edebiliyor. Sağlıklı kolay zayıflama yöntemler nelerdir diye merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam etmeli ve bu konuda bilinçlenmeliyiz.

Kolay zayıflama yöntemleri

Size bir kaç yol göstermek gerekirse bunların en başında günlük olarak en az 10 bardak su içmeniz vücudunuzun metabolizmasını hızlandıracağı için çok kısa süreler içinde zayıflayabilirsiniz. Bilhassa yaz aylarında su sizin vazgeçilmez bir parçanız olması gerekmektedir. Çünkü su insana tokluk hissi verdiği gibi metabolizmanızı da hızlandırır. Bir bardak buz gibi suyun kalorisi sıfırın altında 60’tır.

Yazları biliyorsunuz ki vücut sıcaklığı artıyor ve sizde bir bardak soğuk su içince vücudunuz o soğuk suyu vücut sıcaklığına getirebilmek için tam olarak 60 kalori harcamaktadır. Yazları tam bir saat koşmak, beş bardak soğuk su içmeye eş değerdir. Yakacağınız kalori miktarı aynıdır. Bu zayıflama yöntemini yaz boyunca sürekli deneyiniz. Suyun hiç bir zaman vücuda zararı yoktur.

Ayrıca suyun dışında 5 öğünlük yeme alışkanlığı edininiz. Bu sayede de vücudunuz kendini tok hissedeceği için metabolizmanız hızlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.