İdrar Kaçırma


İdrar kaçırma

Özellikle çok sayıda gebelik yaşamış veya sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren bayanların yaşadığı sorunların en başında hapşırırken,aksırırken,gülerken ya da öksürürken oluşan idrar kaçırma hem fiziksel hem psikolojik sorunları beraberinde getiriyor.

2 yaş altı ve 85 yaş yaş üstü idrar kaçırma uzmanlar tarafından normal karşılanırken bunun arasında ki idrar kaçırma olaylarının mutlaka tedavi edilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Stres ve aciliyet hissi şeklinde iki şekilde ortaya çıkan hastalıkta aciliyet hisisinin ilaçla tedavi edilebiliyor.Stres tipi idrar kaçırma durumunun ise kalça ve çevresindeki  kasların çalıştırılarak güçlendirilmesi sonucunda tedavi edilebiliyor.

Hasta ilaç ve egzersiz tedavisine yanıt vermiyor ve gün içerisinde ped kullanmak zorunda kalıyor ise 15-20 dakikalık bir ameliyatla idrar kaçırma sorunundan kurtuluyor.Ameliyat sonrasında ise herhangi bir sorun olmazsa hasta aynı gün taburcu olabiliyor.

İdrar kaçırma fiziksel olduğu kadar psikolojik rahatsızlık oluşturduğu için böyle bir sorunda mutlaka kadın doğum uzmanına başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.