İdrar Kaçırma için Doğal Tedaviler


İdrar Yolu Enfeksiyonu ve İdrar Kaçırma

İdrar Yolu Enfeksiyonu ve İdrar Kaçırma

İdrar kaçırma kadınların neredeyse yarısında görülen hem fiziksel hem psikolojik problemleri beraberinde getiren bir rahatsızlıktır.Kadınlarda sıklıkla olmakla beraber erkeklerde de görülebilir.

Kiraz Sapı Kürü:

25-30 adet kiraz sapı 1 su bardağı suda kaynatılır. İçine 1-2 damla limon suyu sıkılarak içilir.

Bu tarif genellikle erkeklerde prostat sonucu meydana gelen idrar kaçırma tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda idrar söktürerek ödem çözücü olarak ta kullanılır.

Melisa ve Karabaş Otu Kürü:

1 su bardağı kaynar suda 1 tutam melisa otu kısık ateşte 3 dakika demlenir. Sonra içine karabaş otu eklenip 3 dakika daha demlenir. Akşam yatmadan önce içilir. 21 gün boyunca düzenli bir şekilde devam edilir.

Civanperçemi,Isırgan Otu, Mayıs Papatyası ve Kuşburnu Kürü:

Civanperçemi, ısırgan otu, mayıs papatyası ve kuşburnu. Tüm bu malzemeler ufaltılır ve iyice karıştırılır. 1 tatlı kaşığı kadar alınıp 1 su bardağı kaynar suya atılır. Ağzı kapatılıp 10 dakika demlenmeye bırakılır. Süzülür ve 2 saatte 1 bardak sıcak olarak içilir.

Kişniş Kürü:

1 çay bardağı suya 1 kahve kaşığı kişniş konulur ve 10 dakika bekletilip süzülür ve içilir. Bu işleme 3 gün boyunca devam edilmelidir.

Kızılağaç Kabuğu Kürü:

10 gram kızılağaç kabuğu 4 bardak suya konulur ve 10 dakika kaynatılır. Süzülür. Günde 3 kere ikişer çorba kaşığı olarak tüketilir.

Sarıballıbaba Otu Kürü:

1 su bardağı suyun içine, 1 tatlı kaşığı sarıballıbaba 1 hafta süreyle günde 1 bardak, bir haftanın sonunda iki günde 1 bardak içilir. Toplam, 25 içimlik kür olacak ve  hergün taze olarak  hazırlanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.