Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yolları


göbdk eritme

Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yollarını İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’nın  hazırlamış olduğu tüyoları sizlerle paylaşıyorum…

Hedef bir beden imaji belirleyin:

Klasik bir  yöntem olmasına rağmen  her zaman işe yarar! Çok beğendiğiniz ve özendiğiniz bir ünlü kadının boy fotoğrafını gözünüzün önünde tutarak işe başlayın ve “Ben de böyle bir vücuda sahip olacağım!” deyin. Baktıkça motivasyonunuzu güçlendirecek, daha da hırslanacaksınız. Unutmayın, eğer bir hedefiniz olursa, o hedefe giden yolları da ne yapar eder bulursunuz.

Vücut tipinizi öğrenin:

Elma mısınız, armut mu? Vücut tipiniz, yağlanma eğiliminiz konusunda size fikir vercektir. Eğer elmaysanız işiniz biraz daha zor, çünkü aldığınız her kilo göbeğinizde ve bel çevrenizde birikecektir

Egzersizi eğlenceli hale getirin:

Dünya alem size “egzersiz yap” dese de siz istemediğiniz sürece kolunuzu bile kaldırmazsınız. İşte bu yüzden kendi formülünüzü kendiniz bulacaksınız. Sizi en çok eğlendiren fiziksel faaliyeti düşünün; dans etmek mi, parkta bahçede yürümek mi, spor salonunda ter atmak mı… Nasıl yaparsanız yapın ama mutlaka hareket edin! İlle de çok para harcamınıza gerek yok, evde şınav çekmek bile çok önemli bir egzersizdir. Ama lütfen… Oturmayın!

göbek yağlarından kurtulmanın yol

Vücudun su tutmasına izin vermeyin:

Ödem atin Damar içinden sızan sıvının cilt altında yerleşmesine “ödem” denir. Ödemin en önemli sebebi de aşırı tuz tüketimidir. Bu yüzden siz siz olun, serptiğiniz tuzu her geçen gün azaltmak için kendinizi eğitin. Tuz, hem yalnızca ödem değil, hipertansiyon için de çok önemli bir risk faktörü. En iyi ödem söktürücü sudur. Bol bol, bıkmadan su için… Maydanoz sapı kaynatıp suyunu için, mümkünse ananas tüketin.

Gazdan kurtulun :

Şiş bir karnın müsebbiplerinden biri de bağırsaklarda biriken, insanı kıvrandıran gazdır. Rezene ve anason iyi bir gaz sökütürücüdür. Baharatlardan kimyon da gaz giderici özelliğe sahiptir. Eğer gaza yatkın bir bünyeniz varsa size şişiren gıdalardan uzak durmalı, doğru pişirme yöntemleri keşfetmelisiniz. İnsanın kendisi vücudunu en iyi bilen kişidir.

Kabizliktan kurtulun:

Günde en az bir kez tuvalete çıkmalısınız. Eğer sürekli kabızlık sorunu yaşıyorsanız bir an önce bu sorunu çözmeniz gerekir. İlk kural vücudun kurumasına izin vermemek; yani bol bol su içmek. İkinci kural posalı gıdalar tüketmek. Ne kadar lifli yerseniz o kadar rahat tuvalete çıkarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.