Dövme Sildirme


Dövme sildirilmesi

Dövme sildirilmesi

Dövmeler yapıldığı zamanlarda kişiler için farklı anlamlar ifade edebilirler ve zamanla dövme yaptıran kişiler bu dövmelerini sildirmek ya da dövmelerin de değişiklik yapmak isteyebilirler.

Klasik yöntem olarak dövmeler cerrahi işlemle silinebilirlerse de gibi,lazer ile de iz bırakmadan  dövmeler  silinebilir.

Cerrahi olarak dövme silinmesinde dövmenin genişliğine göre, tek seanslı ya da birkaç seanslı olarak dövme çıkarılıp dikiş atılarak kapatılır ki , kalıcı ameliyat izi kalabilir.

Dermabrazyonlarda ise dövmenin üzerindeki cilt soyulmaya çalışılır, ancak bu yöntemin sonucunda kötü bir iz oluşabileceği gibi dövme de silinmeyebilir.

Öncelikle uygun kişilerde dövme sildirme  işleminin  lazer sistemi ile yapılıp, uygun olmayan hastalara öncelikle cerrahi işlem uygulanması daha doğru olacaktır. Günümüzde dövme silmede kullanılan  lazer sistemi;dermatolojik uygulamalarda üstün özellikleri  bulunan aletlerdir.

Lazer sistemi ile; dövmelerde renk farkı olmadan, acı hissedilmeden,dövmenin genişliğiyle orantılı olarak 1-2 dakikadan-30 dakikaya kadar uzayabilen sürelerde dövmenin derinliğiyle alakalı olarak değişik seans sayıları ile dövmeler silinebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.