Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma yöntemi

Diş beyazlatma yöntemi

Hepimiz bembeyaz parlayan sağlıklı dişlere sahip olmak isteriz ve bunun için yapılması gerekenleri bilip uygulamak hepimizin istediği bir şeydir.Farklı yöntemlerle dişleri beyazlatmak mümkün olsa da evde diş beyazlatma yöntemlerini tercih edenler yazımızı okumalılar.

Dişlerinizin beyaz olması için herşeyden önce sigara, kahve, çay ve kola tüketimini azaltın. İçtikten hemen sonra dişleri temizleyin.

Suna Dumankaya diş beyazlatma kürü

(karbonat ile diş beyazlatma) :

1 çay kaşığı karbonat,

yarım limonun suyu,

2 damla zeytinyağı

Bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra diş fırçası karışıma batırılıp dişler fırçalanır.

Diş beyazlatmak için kabartma tozu:

Bir çay kaşığı kabartma tozu

Bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı

Bu iki maddeyi karıştırarak , dişlerinizi bu karışım ile fırçalayın.

Diş beyazlatmak için çilek:

Haftada bir defa olgun çileğin içerisine diş fırçanızı batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntem ağız kokusunu gidermenize yardımcı olacağı gibi dişlerinizin bembeyaz görünmesini de sağlayacaktır.

Diş beyazlatmak için diş macunu:

Bir diğer yöntem ise özel üretilmiş diş macunlarını kullanmanızdır. Dişlerinizi özel üretilen diş macunları ile fırçaladığınız da dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.Bu diş macunlarından bazılarını sizlerle paylaşıyorum.

Sensodyne Beyazlatıcı, diş hassasiyetini giderir. Diş çürümelerini önler. Dişlerinizi, diş minesine zarar vermeden hassas bir şekilde beyazlatır.

Signal White Now Diş Macunu  günlük kullanım için uygun bir florürlü diş macunu ile tam koruma sağlar. Dişlerinizi beyazlatır.

Colgate Gelişmiş Beyazlık Diş Macunu , dişlerinize doğal beyazlık kazandırır, yeni leke oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Plus White Ekstra Beyazlatıcı Diş Macunu  kahve, çay, sigara  ile diğer gıda ve yüzey lekelerini çıkartmak için sıradan diş macunlarından çok daha farklıdır. Plus White diş macunu aynı zamanda tartar plaklarını sökmeye yardımcı olur ve tartarı kontrol altına alır. Böylece dişlerinizi beyazlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.