Bel ve Karındaki Yağları Eritmenin Formülü


göbek yağlarından kurtulun

Şimdi benim gibi göbek yağlarıyla uğraşıyorsanız alın size güzel fırsat ,bunları yaparak sizde benim gibi göbek yağlarından kurtulabilirsiniz…

Diyetisyen ve Kaliteli Yaşam Koçu Haluk Saçaklı sizlere nasıl yağlardan kurtulmanız gerektiğiyle ilgili bilgi veriyor. Bacak, kol ve diğer uzuvlardaki yağlanma, bel-karın bölgelerindeki yağlanma kadar tehlikeli değildir. Karın bölgesinde biriken yağlar, bazen organların çevresinde bazen karnın arka bölümünde ya da cilt altında yoğunlaşabilir,bunun için çok dikkatli olmak gerekir.

Erkeklerde (Göbek çevresi): En geniş bölgeden ölçülecek. 70 -93 cm:

Normal 94 -101 cm:

Risk 102 cm ve üzeri:

Yüksek riskli Kadınlarda (Bel çevresi): En dar bölgeden ölçülecek. 60 – 79 cm:

Normal 80 – 87 cm:

Risk 88 cm ve üzeri

Yağlardan nasıl kurtuluruz:

1 Alkol ve tatlı tüketimini sınırlayarak işe başlayın… Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçın ve  bol yoğurt tüketin. Özellikle gece atıştırmaları ve akşam yemeğinden sonra tüketeceğiniz tatlıların belinizde birikeceğini de unutmayın. Biradan uzak kalın.

2- Yürüyüşlerin dışında haftada 2 ya da 3 sıklıkla 10’ar dakikadan toplam 20 veya 30 dakikalık bölgesel direnç çalışmaları ile karın bölgesinde bulunan yağların daha hızlı yanmasını sağlarken diğer taraftan da karın kaslarını güçlendirerek bölgenin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

3- Egzersizi sevmiyorsanız: Her sabah uyandığınızda camınızı açın temiz bir havada 30 kere karnınızı şişirerek derin bir nefes alın, 2-3 sn. burundan aldığınız bu nefesi tutun, sonra yavaşça burun ya da ağızdan, soluduğunuz nefesi bırakın. Aynı uygulamayı akşam yatmadan öncede 30 kere tekrarlayın. Masa başında ofis ortamındaysanız arkanıza yaslanmadan karnınızı içeri çekin, göğsünüzü öne doğru bırakın, oturabildiğiniz kadar her gün bu pozisyonda çalışın.

4 – Haftada 3 ya da 5 kez, 30 – 60 dakikalık tempolu yürüyüş ile karın bölgesinde birikmiş olan yağları yakmaya başlayabilirsiniz….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.