Ameliyat İzi Nasıl Yok Edilir?


Çeşitli sebeplerden dolayı ameliyat olmamız ya da çeşitli nedenlerle dikiş atılması gerekebilir.Bunların sonrasında izleri olabilir ve bu izler kişileri rahatsın edebilir.Bu izlerin giderilmesi önemlidir.

Ameliyat izini yok etmek

Ameliyat izini yok etmek

Bir ameliyat yarası veya bir yaralanma ile oluşan kesiğin, ne kadar dikkatli ve kuralına uygun şekilde onarılsa da, daima kalıcı bir iz bırakacağını dile getiren uzmanlar  ancak Plastik cerrahi uygulamaları ile bu izin kabul edilebilir, gizlenebilir veya daha az belirsiz olması sağlanabilir.

İz olmadan ameliyat veya estetik dikiş tekniğinin olmadığını belirten uzmanlar aynı zamanda   lazerle de dikiş atılamayacağını belirtiyorlar.

Estetik cerrahi girişimleri çoğu zaman izin azaltılması, dikkat çekmeyen göze batmayacak başka şekle sokulması veya mevcut izin gizlenebilir bir yere taşınmasını sağladığını pek çok uzman belirtiyor.

Ameliyat ya da dikiş izlerinin yok edilmesi değil ama izlerin kabul edilir ölçülere kadar azalmasını sağlayan çeşitli ilaçlar da bulunuyor, bu ilaçları doktorun belirttiği şekilde ve uzun sürelerde kullanmak gerekiyor.

Yara izi ya da ameliyat izlerin yeni ise güneş ışığından mutlaka korunmalıdır, güneş ışığı iyileşmeyi olumsuz etkileyerek, izi daha belirgin hale getirebilir.Güneşte bulunmak gerekiyorsa güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

 

3 Cevaplar

  1. zilan dedi ki:

    Mende lezva ıle kesılmıw capıx ızı var qolumda.ama cox nazıkdı..onu nece yox etmey olar :( komey edın

  2. sara dedi ki:

    Qolumda lezva capiq var nece yox etek olar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.