Akupunktur’un Faydaları


 

akupunkturBaş,boyun, bel, sırt, bacak, kalça, ayak, omuz ağrıdığında kulaklarınıza masaj yapmak ağrılarınızı kesecektir. Kulağın şekli ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır.

Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın. İlk anda bazı noktalar acıyacaktır (bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ). kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır. 2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da…

Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı her zaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz. Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Ayak tabanları ve ellerde de akapunktur noktaları bulunmaktadır. Akupunktur, kulak akupunkturu ve vücut akupunkturu olmak üzere ikiye ayrılır. Vücutta 361 adet genel nokta ve 48 adet ekstra nokta mevcuttur. Kulakta ise 150 adet nokta bulunur. Bu noktalardan lazer. iğne veya manyetik dalga ile giriş yapılarak uyarı verilir ve bu uyarılar hem o bölgeye hemde bazı merkezlere ulaşarak oradaki salgı bezlerini aktif hale getirip bir takım salgıların ortaya çıkmasını bu salgılarında hızla ilerleyerek o arızalı bölgeye ulaşıp kişiyi rahatsız eden sorunu tedavi etmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.