Akupunktur İle Bel Fıtığı Tedavisi


belfıtığı akupunkturAkupunktur tedavisi günümüzde birçok hastalığın tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.Hiçbir yan etkisi bulunmayan bu tıbbi tedavi tekniği daha çok tercih edilir hale gelmiştir.

Herhangi bir hastalığınız için akupunktur tedavisi göremeye karar verdiyseniz, tedaviye giderken yorgun olmamaya,dinlenmiş uykunuzu almış bir şekilde gitmeye özen gösterin.Tedavinizin yapıldığı akupunktur merkezlerinde sadece size özel akupunktur iğneleri kullanılmasına yani tek kullanımlık olmasına dikkat edin.

Akupunktur bel fıtığı ağrısını ödemi çözerek, adaleleri gevşeterek tedavi etmeye başlar. Akupunktur iğneleri vücuttaki endorfini harekete geçirerek ağrıların yok olmasını sağlar. Kulaktan yapılan akupunktur ile Gaba sağlanarak yani kaslar gevşetilerek bel fıtığı etrafındaki kas spazmları yok edilerek ağrılar tedavi edilir. Yine kulaktan uygulanan akupunktur sayesinde böbrek üstü bezleri uyarılır ve beden doğal kortizonunu salgılamaya başlar. Salgılanan kortizon bel fıtığı etrafındaki ödemi dağıtarak bölgeyi rahatlatır ve böylece damarlara ve sinirlere yapılan baskının ortadan kalkmasıyla bel fıtığı ağrısı yok olur.

Akupunktur ile bel fıtığı tedavisinde haftada 3 seans görülür ve her seans ortalama 20 ila 40 dakika arası sürer. Ortalama haftada 3 seans görerek 6 yada 7 haftada kişi akupunktur tedavisi ile bel fıtığı hastalığından  kurtulmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.