Adetli İken Banyo Yapmak Sakıncalı mı?

Regl iken banyo yapmak

Regl iken banyo yapmak

Kadınlar için sıkıntılı günlerden olan adet günleri yani menstrüasyon dönemleri için her konu hakkında farklı görüşler vardır. Bunlardan bir tanesi de kadınların adetli iken banyo yapma konusudur. Bu yazımızda bizler sizler için bunu araştırdık.Bazı  kadınlar  adet döneminde banyo yapmaktan kaçınsa da bazıları ise adet dönemi dahil hayatının her döneminde düzenli olarak banyosunu yapar ve bunun rahatlatıcı olduğunu düşünür.

Kadınların adetli iken banyo yapması bazı durumlarda sakıncalı iken bazı durumlarda ise yararlıdır. Fazla kanması olan kadınların özellikle sıcak su ile banyo yapması önerilmez.Bu nedenle fazla kanaması olanlar kanamalarının az olduğu dönemlerde ılık su ile banyo yapmalılar.

Adetli iken kimyasal içerikli banyo jellerinden kullanmamalılar. Vajinal jellerden kullanmak florayı bozacağından enfeksiyona ya da mantara yol açar.

Adetli iken banyo yaparken mutlaka ayakta banyo yapılmalıdır. Ilık su ile banyo yapmak  sizi rahatlatacağından ve sancıları azaltacağından adet iken banyo yapmak önerilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.