Naylon Poşetler Zararlı Mı?


Naylon Poşet zararlarıArkadaşlar naylon poşetler,plastik şişeler bunların zararlı olduğu konusunda hepimiz hem fikiriz fakat bu tür plastik ürünler hayatımıza o kadar çok girmişler ki onlardan kurtulmamız hiç kolay olmayacak gibi görülüyor.Bizim yapmamız gereken mümkün olduğunca bu plastik maddelerden uzak durmak alışveriş sonrası en kısa sürede yiyeceklerimizi naylon poşetlerden uzaklaştırmak.

Bazı ev hanımlarının turşu bidonlarında naylon poşet kullandıkları turşunun en üstüne bastırması için naylon poşet koydukları görülüyor insan sağlığına tamamen zararlı olan bu uygulamanın yerine asma yaprağı vb doğal maddeler kullanarak sağlığımızı tehlikeye atmamış oluruz.

Kanser vakalarındaki artışın en büyük sorumlularından biri naylon poşetler dir. Bileşimindeki maddeler çözünerek kansere neden oluyor. Plastik su şişeleri de kanserojen etkiye sahip. Özellikle su, plastik şişe içinde dondurucuya konduğunda kanserojen etki yapıyor.
Çevre dostu olarak bilinen poşetler dahi “afla toksin” içermektedir. Bu maddenin yiyeceklere teması kanserojen sonuçlar doğurmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.