Kurban Eti Nasıl Saklanır?


Kurban eti saklama

Kurban Bayramında herkesin evinde normalden daha fazla et olması normaldir fakat bu etlerin saklanması da büyük bir sorun olarak karşımıza çıkıyor,uzmanların belirttiğine göre sağlıksız ortamlarda kurallara uygun olmadan saklanan kurban etleri ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Kurban etlerini saklama konusunda alacağımız birkaç basit önlemle etlerimizi sağlıklı ve en verimli şekilde değerlendirebiliriz.

Kurban Eti Saklarken Dikkat Edilecek Hususlar

Kesilen etlerin korunması ve saklanması insan sağlığı açısından çok önemlidir. Kurban etleri, büyük parçalar şeklinde değil, birer yemeklik olacak şekilde küçük parçalara ayrılarak buzdolabı poşetine veya yağlı kağıda sarılmalı ve buzdolabının buzluk kısmında veya derin dondurucuda saklanmalıdır.

Kurban etleri, buzlukta -2 derecede birkaç hafta, -18 derece derin dondurucuda 6 aya kadar süreyle saklanabilir. Etlerin dondurulduktan sonra tekrar çözünmesi bazı mikroorganizmalar için üreme ortamı oluşturur ve bu da sağlığımızı tehdit eder. Çözünen et hemen pişirilmeli ve tekrar dondurulmamalıdır

Kurbanlık Hayvanın Neresinden Hangi Et Çıkar

Kurban eti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.