Dondurucuda Taze Fasulye Saklama


Fasulye saklama

Fasulye saklama

Taze fasulye sevdiğiniz lezzetlerden biri ise o zaman yaz aylarında hazırladığınız yeşil fasulyeleri dondurucuda saklayarak kış aylarında da yaz lezzetinde taze fasulye yiyebilirsiniz.

Taze fasulyeleri aldıktan sonra yıkayıp dilediğiniz gibi doğrayın ,hafif haşladıktan sonra , soğutun ve bir yemeklik olacak şekilde poşetleyin ve poşetlerin içerisine 1-2 adet doğranmış domates de ekleyin ve dondurucuya saklayın.

Bir diğer fasulye saklama yöntemi ise kızkadeşim yapıyor ve ben de bu yıl yaptım,çok lezzetli oluyor.Doğradığım yeşil fasulyeleri yıkadıktan sonra biraz tuz atıp ocakta kısık ateşte rengi değişene kadar pişirdim ,haşlamadığım için pek suyu da olmadı ve  soğuduktan sonra içerisinde bulunan su ve domatesle beraber bir yemeklik olarak dondurucuya kaldırdım.

Fasulye

Fasulye

 

Ayrıca doğrayıp, yıkadığınız yeşil fasulyeleri domatesle beraber fasulyelerin rengi hafif değişene kadar kavurduktan sonra soğutup dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Hazırladığınız taze fasulyeyi kullanacağınız zaman çözülmesini beklemeden soğanı kavurup tencereye ekleyebilirsiniz.Dilerseniz ve zamanınız varsa biraz çözdürebilirsiniz.

Fasulyenin dondurucuda saklama süresi:  10-12 aydır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.