Acı Biberin Elini Yakması Nasıl Geçer?


BİBER SALÇASI

Yine yaz ve yine bayanların kış için hazırlıklara başlama zamanı.Tabi bayanlar ilk başta yapacakları iş biber salçası çıkarmak.Biber salçası çıkarırken malum bir çok insanın elleri yanar ve bunun içinde bir çok çözüm yolları arayacaktır.Ben de sizler için bir çok çözüm yollarını yazdım…

*Limon suyunu sıkın ve biraz tuz ve suyla karıştırınız. İçerisine bir kaç damla sirke damlatınız.Sonra limon, tuz ve sirke ile hazırladığınız bu karışımda ellerinizi 10- 15 dakika bekletin. Ellerinizi sudan çıkarttığınızda hemen yıkamadan 5 dakika daha bekleyin ve sonra ellerinizi su ile yıkayıp, kurulayın. Bu suyun içerisinde elleriniz biraz yanabilir,ama sonra rahatlayacak, biz denedik, sonuç gayet iyi oldu.

*Soğuk süt içerisinde ellerinizi 10 dakika bekletiniz Ellerinizi elma ya da üzüm sirkesinin içerisinde 10-15 dakika bekletiniz. Bu durumda da elleriniz rahatlayacaktır.

*Ellerinizi yoğurt ile ovarak bir süre bekletmek biber acısını biraz azaltacaktır.

*Buz parçalarını bir bez içerisine koyarak ellerinizle bu buzu tutabilirsiniz, bu yanmasını azaltacaktır. Ama yine de en etkili yöntem tuzlu su, limon ve sirke karışımı ya da sütte bekletmek.

*Silverdin ve anestol diye kremler var onun ikisini karıştıralım ve  sürelim birisi ağrı kesici diğeri de yara yanık kremi;  ağrıyı  tamamen geçirmese de hafifletiyor.

*Bir de biber çıkartırken iki tane üst üste eldiven takıp, birazda olsa el yakımını giderebilirsiniz.

Acı biber yanığı nasıl geçer


1 Cevap

  1. ebru dedi ki:

    hepsini denedim yanıt vermedi kolayla yıkadım yanıt verdi ağrısı geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.