1 Mayısta Kargolar Çalışıyor mu?


kargolar çalışıyormu1 Mayıs İşçi Bayramı‘nda hangi kargo şirketleri çalışıyor? siparişlerimiz bize ulaşacak mı ? sorularının cevapları yazımızda.

Resmi tatillerle ilgili olarak pek çok kişinin merak ettiği konulardan birisi olan kargoların çalışıp çalışmamasıdır. Özellikle  Aras, MNG, UPS ve Yurtiçi Kargo gibi en çok bilinen kargolar 1 Mayıs gibi kanunen resmi tatil sayılan günlerin hafta içi gibi bir güne gelmesi halinde belirli bir saate kadar çalışabiliyorlar. Bazı kargolar resmi tatilde tamamen kapalı iken bazıları ise belirli bir saat aralığında çalışıyor. Genellikle bu saat aralığı 09:00-13:00 şeklinde oluyor.

Eğer bir gönderiniz varsa direkt kargonun iletişim adresini  arayarak kargonuzun resmi tatilde yerine ulaşıp ulaşmayacağını tatilden bir gün önce öğrenmeniz daha mantıklı oluyor. resmi tatilde çalışmayan kargoların çağrı merkezleri de cevap vermiyorlar.kargoların resmi tatil olan 1 Mayıs gibi günlerde çalışıp çalımamalarına kendi müdürlükleri karar verdiklerinden , Kargoların resmi tatillerde çalışıp çalışmamaları oldukça değişken bir durumda devam ediyor. Bu durumda sizlerde kargonuz için aşağıdaki kargo şirketlerini arayarak 1 Mayısta açık olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz…

PTT 1 Mayısta Kapalıdır.

Aras Kargo: 444 25 52

UPS Kargo: 444 00 66

Yurtiçi Kargo: 444 99 99

MNG Kargo: 444 06 06

Sürat Kargo: 0 850 202 0 202

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.