Örgü Yakadan Başlamalı Anlatımlı Bebek Yeleği


açıklamalı örgü yakadan başlamalı bebek yelek

Bebekler için yelek sadece kışın değil her mevsimde gereklidir:bazen klimanın serinliğinden korunmada bazen yazın serin bir akşamında bebeklerimizi korumak için lazım olabilirler.hatta yeleğimizi yazlık iplerle örebilir ve tamamen yazlık ve şık bir bebek yeleği yapabiliriz.

MALZEMELER:

3.5 numara şiş

ip

düğme

YAPILIŞI:

84 ilmek başlanır. 3 sıra haroşa örülür.. 3 sıra haroşadan sonra   ilik icin 8 ilmek haroşa örün,8 ilmek düz örün,1 ilmek

şişe dolayarak arttırın,2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz örün 1 ilmek şişe dolayarak arttırın.2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın,15 ilmek arkası için düz örün.1 ilmek şişe dolayarak  arttırın ve 2 ilmek haroşa örün 1 ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz örün1 ilmek şişe dolayın 2ilmek haroşa örün ve 1ilmek şişe dolayın.8 ilmek düz 8 ilmek haroşa örerek sırayı bitirin .Arka sırada haroşalar haroşa düzler ise ters örülecek.Diğer sıralarda deliklerin yanından hep 1 ilmek şişe dolayarak arttırma yapın .Delik sayısı 15 olunca robayı bitirin.

Örneğe geçince kenarlarda  8 ilmek haroşa örmeye devam edin.1 haroşa ör 2 ilmeği birlikte kes,2 ilmek keserek haroşa ör, 1ilmek  arttır 1ilmek düz ör 1ilmek  arttır 1 ilmek düz ör 1 ilmek arttır.1 ilmek haroşa ör,2 ilmeği birlikte örerek kes,2 ilmek keserek haroşa ör buşekilde iki ilmeği birlikte örerek 5 tane haroşa örülecek.Böylece 4 ilmek arttırılıp 4 ilmek kesilmiş olacak.

Etek Ucu ve Kollarda ki fır fır için:

Etekte 8 ilmek haroşadan sonra 1ilmek arttır,4 ilmek  ters ör 1ilmek arttır,4ilmek ters ör bu şekilde sonuna kadar ör.Arka sırada tersler ters düzler düz örülecek.3. sırada 8 ilmek ör 1ilmek arttır 4 ilmek ters ör aynen 1. ve 2 . sura gibi devam , sıet.5. sırada 3. sıranın aynısı örülecek.7.sıra 8 ilmek ör 3 ilmek düz ör Ssonra 1. sıradaki gibiör ve 9. sırada bitir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.