Örgü Taraftar Atkı Bere Takımı


Sevgili hanımlar taraftar bereler ve atkılar oldukça çok kullanılıyor.özellikle çocuklarımız taraftar atkı, bereleri çok seviyorlar.Sizlerde onlar için sıcacık yünlerden takımının renklerinde atkı bereler örebilirsiniz.ben prensesim için Galatasaray takımının renklerinde atkı bere takımı ördüm ve şimdi sizlerle paylaşıyorum.

 

Taraftar atkı bere

Taraftar atkı bere

 

Ben bereyi yedi cüceler beresi gibi ördüm ve taktığında çok şirin görünüyor.ben bu takımı 1-2 yaş için ördüm.Sizler büyüterek dilediğiniz yaş grubuna örebilirsiniz.Erkek çocuklar için ise atkı örerken ajurlu model yerine iki ters iki düz çiftli lastik örgü kullanabilirsiniz.

 

Taraftar bere

Taraftar bere

BERE:

Bereyi iki ters iki düz lastik örgü ile başladım.4 sıra ördükten sonra düz örgü ile 5 parmak kadar daha ördüm.Sonra düz örgü ile örgüme devam ettim, ama yanlardan her sırada birer ilmek keserek tepeye doğru sivrilen görüntüyü elde ettim.İlmekler bitince beremi diktim.Tepesine ise ponpon yapıp birleştirdim.

 

Taraftar atkı

Taraftar atkı

 

ATKI:

Atkı için ise ajurlu model olan iki ilmeği beraber örüp şişe bir ilmek dolayarak yaptığımız modeli kullandım ve atkının uçlarına saçaklar yaparak atkımı bitirdim.

Ham atkı,hem de berenin resimlerini sizlerle galerimizde paylaşıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.