Örgü Köpek Kıyafeti


köpek giysisi

Örgü köpek kıyafeti

Sevimli ve sadık dostlarımız için soğuk havalarda giydirerek üşümemesini sağlamak için köpeklerimiz için örgüden çok güzel kıyafetler örebilirsiniz.Ben size resimlerini göstereceğim köpek kıyafetini bir arkadaşımın sevimli köpeği için örmüştüm.Sizlerle paylaşarak sizlere fikir vermek istedim.Sizlerde köpeğiniz ya da başka birinin köpeği için  hediye olarak böyle bir örgü köpek giysisi örebilirsiniz.

Örgüden yapacağınız bu köpek kıyafetini iki parça halinde örüyoruz.Ben yanlarını düğmelerle birleştirdim,siz isterseniz bir yanını dikerek diğer yanına düğme ya da çıtçıt dikerek yapabilirsiniz.

Örgü köpek kıyafeti için dilediğiniz renk örgü ipi ,miktar için köpeğiniz büyüklüğü önemli ben küçük bir köpeğe yaptım.Ayrıca yanları için düğmeler gerekli ve de ipinize uygun şişlerle örgünüzü örmeye başlayabilirsiniz.

Köpek giysimizin üst kısmını saç örgülü olarak ördüm.Alt kısmını düz örgü ördüm.Üst kısım için köpeğin kuyruk kısmını örtecek büyüklükte bir parça başlayıp arka ayaklarını geçene kadar örgümüze aynen devam ediyoruz.Ayaklarını geçecek kadar ördükten sonra örgünün her iki yanından 10 ilmek arttırıp köpeğin ön ayaklarına gelene kadar örüyoruz.Örerken her iki tarafta da aralıklı olarak ilmek açıyoruz.Ön ayaklarına gelen kısımda da ayaklarını kapatacak kadar parça için örgümüzün yanlarından 10 ile 15  ilmek daha arttırıyoruz.Bu arada da ilmek açmaya devam ediyoruz.Ayaklarını örtecek kadar ördükten sonra son arttırdığımız ilmekleri yanlardan kesiyoruz,4-5 sıra daha ördükten sonra tüm ilmekleri kapatarak kesip örgümüzü bitiriyoruz.Örgümüzün ön kısmında ortada kalan 8 ilmek ile saç örgüsü yapıyoruz. Saç örgüsünün yanlarında ki ikişer ilmeği ise ters örgü örüyoruz.

Köpek giysimizin alt kısmı için ise ön gövdenin ki gibi uzun bir parça örmeden direk köpeğin arka ayaklarının kısmındaki kadar ilmek sayısı kadar ilmek başlayıp düz örgü ile köpeğin ön ayaklarına kadar örüyoruz. Buradan sonra ki kısmı aynen ön kısımda ki örgü gibi örüyoruz.

Ördüğümüz iki parçayı düğmelerle birleştirdiğimiz için dikmemize gerek yok .Sadece arka parçaya ilmeklerin aralığı kadar düğmeleri sıra ile dikiyoruz.Ördüğümüz kıyafeti köpeğimize giydirerek düğmeliyoruz.

Sizlerle resimleri paylaşıyorum.Sizler resimlere bakarak sevimli dostlarımız için şık bir köpek giysisi örebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.