Örgü Kız Çocuk Tulum ( Anlatımlı )


Kızlar için çok değişik kıyafetler ve örgüler var,örgüler ise hayallerinizin aldığı ölçüde güzel ve değişik olabiliyor.Örgüden şortlu şekilde örebileceğimiz bu tulum modeline kızlar bayılacaktır.

 

Örgü çocuk tulum

Örgü çocuk tulum

 

Örgümüze 4 numara şiş ile kızımızın yaşına ve büyüklüğüne göre ilmek atarak başlıyoruz,ben 1,5-2 yaş için örmüştüm. 60 ilmek atmıştım ve düz örgü ile yaklaşık 1,5 karış örülüyor. Sonra dilediğiniz renk ile örgüye devam ediyoruz ve  ben saç örgüleri yapmıştım,siz dilediğiniz modeli kullanabilirsiniz. yaklaşık 20 sıra örüp iki sırada iki ters iki düz lastik örüyoruz ve tüm ilmekleri kesiyoruz.Aynı şekilde diğer parçayı da örüp yanlardan ve bacağın orta kısmından dikiyoruz.

 

Örgü kız tulum modeli

Örgü kız tulum modeli

 

Tulumumuzun askıları için bir kaç ipi birleştirip zincir çekiyoruz ve zincirleri tulumumuza birleştiriyoruz.askıların boyunu ise kızımıza göre ayarlıyoruz.

Bacak kısımlarına ben atkı ördüğümüz geniş iplerden örgü yaptım,siz de dilediğiniz gibi tığ işi ile süsleyebilirsiniz.Bir tane de çiçek örüp göğüs kısmına diktiniz mi tulum giyilmeye hazır olacaktır.

 

Tulum örgü

Tulum örgü

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.