Örgü Kız Çocuk Süveter Modeli (anlatımlı)


Kızlarınız için örebileceğiniz kayık yaka çok şirin ve şık bir süveter ya da yelek siz nasıl isterseniz öyle değerlendirebileceğiniz bir model.Ben zevkle ördüm ve benim prensesim giydiğinde çok güzel oldu.

 

örgü kız çocuk yelek (2)

Örgü kız çocuk yelek

 

Yeleğimize 4,5 numara şiş ile ve beyaz iple 45 ilmek atarak başlıyoruz ve 10-15 sıra bir ters bir düz lastik örüyoruz.Sonrasında pembe ebruli ipimize geçip düz örgü ile devam ediyoruz.Ördüğümüüz kişinin koltuk altına gelince her iki kenardan 4 ilmek arttırıyoruz ve kol genişliği kadar daha örüyoruz , örgüyü bitirmeden önce beyaz ipimizle 4 sıra bir ters bir düz lastik örüyoruz ve tüm ilmekleri  aynı anda kesiyoruz.

 

örgü kız çocuk yelek (3)

Diğer parçayı de aynı şekilde örüyoruz ve birbirine dikiyoruz .Yaka kısmını dikerken her iki omuz başını dikip yaka kısmını dilediğiniz kadar açık bırakın.

Daha sonra beyaz ve pembe iple aynı anda zincir çekiyoruz ve yeleğimizin etek kısmına geçiriyoruz.Zincirlerin ucuna birer tane büyük ponpon yapıp tutturun.

Beyaz ve pembe iple ayrı ayrı iki tane kısa zincirler çekin ve yeleğin göğüs kısmına tutturun,yeleğiniz giyilmeye hazır bu modelden kendinize de yaparak badilerinizin üzerine giyebilirsiniz.

örgü kız çocuk yelek (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.