Örgü Kız Çocuk File Bluz Örneği


örgü askılı kız çocuk file bluz

örgü askılı kız çocuk file bluz,

Sevgili hanımlar özellikle bahar ayları için askılı örgü bir bluz yaparak kızlarınızı sevindirebilirsiniz. Bahar aylarında badi ya da gömleklerle birlikte rahatlıkla kullanabilecekleri ajurlu modele sahip askılı bir bluz onları sevindirecek ve şıklıklarını tamamlayacaktır.

Malzemeler:

7-8 yaş kız çocuğu için;

1 yumak Alize Angora gold simli ip ( Biz antrasit rengini tercih ettik,süslemeler için ise Alize Angora gold simli ipten pembe ebruli ipimiz vardı onu kullandık.Siz dilediğiniz gibi süsleyebilrisiniz.)

5 numara şişler

3,5 numara tığ

ponpon yapmak için karton

Yapılışı:

Şişimize 54 ilmek atarak 2 ters 2 düz 4 parmak kadar lastik örüyoruz. Sonrasında ise 1 sıra düz 1 sıra ters örüyoruz. Örgümüzün lastikten sonra ki 3. sırasında iki ilmek örüyoruz şişimize 1 ilmek dolayarak arttırma işlemi yapıyoruz, sonraki iki ilmeği beraber örerek kesme işlemi yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz. 4. sırada tüm ilmekleri ters örüyoruz .Örgümüzün boyu istediğimiz boy gelene kadar aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Boyu tamamlanınca tekrar 2 parmak kadar  2 ters 2 düz lastik örüyoruz. Sonra askıyapmak için ilk on ilmeği kesip sonraki 10 ilemği örüyoruz sonraki ilmekleri sondan 20 ilmek kalana kadar kesiyoruz, sonra 10 ilmek lastik örüyoruz son on ilmeği kesiyoruz. Askı için ayırdığımız kısımları tek tek dilediğimiz uzunluğa gelene kadar örüyoruz. Aynı şekilde bir parça daha arka sıra için örüyoruz. Askıları birleştirmek için askılardan birine ilmek açabilirsiniz,ya da dikebilirsiniz.

Süslemeler için iki tane büyük iki tane küçük ponpon yapın. Ponpon yapımı için buraya bakabilirsiniz. Sonra 3,5 numara tığ ile yeterli uzunluukta zincir çekin lastik kısımlarından geçirin,ponponları zincirlerin ucuna tutturun . Bluzunuz hazır.

Örgü Bluz Modeli:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.