Örgü Kız Bebek Yelek Örneği Anlatımlı


örgü bebek yeleği

örgü bebek yeleği

Sevgili hanımlar dilerseniz hediye olarak örebileceğiniz bu bebek yeleği ,oldukça şık ve güzel görünüyor. Dilediğiniz gibi süsleyebileceğiniz yeleği isterseniz sade olarak ta bırakabilirsiniz.Dikişsiz olarak örüldüğü kol kısmı oyuntusu olmadığından da kolay örülecektir.

Malzemeler:

1 tane ip

4 numara şiş

4 numara tığ

Renkli boncuk

Kurdale

Yapılışı:

Bebek yeleği açıklaması:

Yeleğimize arkadan başlayarak bütün olarak örüyoruz.Bunun için şişimize 71 ilmek atıp 5 sıra haroşa örüyoruz. 5 sıra haroşadan sonra ilk 10 ilmeği aynı anda kesiyoruz bu kısmı sonradan yeleğin önüne dikeceğiz,.Sonra kenardan 5 ilmek haroşa,5 ilmek düz,2 ilmek haroşa 3 ilmek düz,2 ilmek haroşa,5 ilmek düz,2 haroşa,3 düz,2 haroşa,5 düz,2 haroşa,3 düz,2 haroşa,5 düz,5 ilmek haroşa örüyoruz. Son kalan 10 ilmeği hep birlikte kesiyoruz. Bu kısmıda yeleğin diğer ön tarafına dikeceğiz.Arka sırada haroşalar haroşa örülüyor.Düz ilmekler ters örülüyor.5 sıra aynı şekilde ördüktek sonra 3 tane düz ördüğümüz ilmeğinyanında şişimize 1 ilmek dolayarak arttırıyoruz;sonra 3 ilmeği birlikte alarak kesiyoruz,sonra 1ilmek daha dolayarak arttırıyoruz.

Bu işlemi her 3 düz örgüde ve 5 sırada bir tekrar ediyoruz.Aynı sırayı takip ederek 13 sıra ördükten sonra iki yandaki 5 ilmek haroşayı kesiyoruz ve modele devam ediyoruz.Omuz kısmına gelince ortadaki 13 ilmeği 3 sıra haroşa örüp kesiyoruz yanlardaki  15 ilmeği iki ayrı parça olarak 15 sıra örüyoruz.Sonra yeleğin ön tarafı için her iki parçada da 6 ilmek şişe dolayarak arttırıyoruz.Modeli aynen örüp omuzda ikiye katlayarak uzunluğu tamamlandığında örgüyü bitiriyoruz.

Yeleğin önüne boncukları  dikiyoruz.Yanlarda fazladan ördüğümüz kısmı boncuklarla ön tarafa dikiyoruz. Kurdalelerle süslüyoruz.

Kız Bebek Yelek Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.