Örgü Genç Kız Bere Modeli


örgü bere modeli

örgü bere modeli

Bu şık bereyi genç bir kızımıza hediye olarak yaptım.Umarım beğenerek takıyordur. Özellikle çiçek yerine fiyonk yaparak farklı bir şekilde süsledim.

4,5 numara şiş ile ördüğüm bereye 90 ilmak atarak başlıyoruz ,2 ters 2 düz lastik örgü örüyoruz.10-15 sıra lastik ördükten sonra bir sıra düz örgü örüyoruz ve düz örgü yaparken her iki ilmekte bir ilmek ilmeğin içinden alarak ilmek arttırıyoruz.Sonra modelimize geçiyoruz.

Bunun için ilk üç ilmeği örüp bir ilmek şişe doluyoruz ve iki ilmeği beraber alarak kesiyoruz.Bu arttırma ve kesme işlemini son 3 ilmek kalana kadar yapıyoruz.Son 3 ilmeği düz örüyoruz ve arka sırayı ters örüyoruz.Sonraki sırada ise iki ilmek düz ör,1 ilmek şişe dola,2 ilmek beraber örerek kes ve sıra sonunda iki ilmeği düz örerek ve arka sırada hep ters örerek örgüye devam et.Bu örme şeklini aynı şekilde örgüyü bitirene kadar devam et.örgümüz bir karış ya da bir karıştan biraz fazla olunca son sırada arttırmadan iki ilmeği beraber alarak ör,kalan ilmeklerden tığ ile ipi geçirip beremizin tepesini büzüyoruz ve beremizi dikiyoruz.

Ben bereye düz örgü ile fiyonk yaparak diktim. Fiyonk için şişimize 7 ilmek attım düz ördüm dilediğimiz boyuta ulaşınca da ilmekleri kestim ve iki ucu birbirine diktin, ortasından büzerek fiyonk şeklini verdim ve bir boncuk ile bereye diktim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.