Örgü Bere ve Atkı Anlatımlı

örgü bere ve atkı

“Örgü örmek; insanın ellerini çalıştırıp zihnini rahatlatan, ruhunu özgürleştiren bir meditasyondur.”Darlene Hayes bu sözü benim gibi düşüneneler için söylemiş diye düşünüyorum.Sizlere örgülerin başında  örgü ören insanların sözlerini aktarıyorum,ben bunları Bir Yumak Mutluluk adlı kitaptan alıyorum.Kitabın yazarı Debbie Macomber2ın kendisi de örgü ören bir bayan.

Bu atkı bereyi oğlumun bir arkadaşı için yılbaşı çekilişinde hediye olarak vermesi için örmüştüm,insanlar örgülerimi beğenince ben mutlu oluyorum.Bu da beğenildiği için sizlerle paylaşıyorum.

atkı

Atkımıza istediğiniz genişlikte ilmek atarak başlıyoruz.Ben 6 numara şiş ile 26 ilmek atarak yaptım.Atkımızx 2düz 2 ters çiftli lastik olarak istediğimiz uzunlukta örülüyor.Uçları saçaklarla tamamlanıyor.

bere

Beremize ise 6 numara şiş ile 70 ilmek atarak başladım,yaklaşık 4 parmak eninde 2 düz 2 ters lastik ördüm,devamında ise şişe 1 ilmek doladım yani arttırdım,sonra 2 ilmeği birlikte örerek kesmiş oldum. Örgümüze bu şekilde devam ederek ajurlu bir model oluşturuyoruz. Beremizin boyu 1 karış olunca Arttırma yapmadan ilmeklerimizin ikisini birlikte örerek azaltıyoruz,kalan ilmekler den ip geçirip atkımızın tepesini büzüyoruz ve dikiyoruz.Üstüne dilerseniz gül örüp dikebilirsiniz.

atkı-bere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.