Örgü Bebek Yelek Bere Takımı


Bebek yelek ve bere örneği

Bebek yelek ve bere örneği

Kurdale ve boncuklarla süslediğimiz bu bebek yeleği dikişsiz olarak tamamlanıyor. Tek parça halinde başlanıp bitiriyoruz, takım olsun diye aynı renk ip ile aynı model beresini de yaptık.

Malzemeler:

1 tane ip

4 numara şiş

4 numara tığ

Renkli boncuk

Kurdale

Yapılışı:

Bebek yeleği açıklaması:

Yeleğimize arkadan başlayarak bütün olarak örüyoruz.Bunun için şişimize 51 ilmek atıp 5 sıra haroşa örüyoruz.Sonra kenardan 5 ilmek haroşa,5 ilmek düz,2ilmek haroşa 3 ilmek düz,2ilmek haroşa,5 ilmek düz,2haroşa,3 düz,2 haroşa,5düz,2haroşa,3düz,2 haroşa,5 düz,5 ilmek haroşa örüyoruz.Arka sırada haroşalar haroşa örülüyor.Düz ilmekler ters örülüyor.5 sıra aynı şekilde ördüktek sonra 3 tane düz ördüğümüz ilmeğinyanında şişimize 1 ilmek dolayarak arttırıyoruz;sonra 3 ilmeği birlikte alarak kesiyoruz,sonra 1ilmek daha dolayarak arttırıyoruz.

Bu işlemi her 3 düz örgüde ve 5 sırada bir tekrar ediyoruz.Aynı sırayı takip ederek 13 sıra ördükten sonra iki yandaki 5 ilmek haroşayı kesiyoruz ve modele devam ediyoruz.Omuz kısmına gelince ortadaki 13 ilmeği 3 sıra haroşa örüp kesiyoruz yanlardaki  15 ilmeği iki ayrı parça olarak 15 sıra örüyoruz.Sonra yeleğin ön tarafı için her iki parçada da 6 ilmek şişe dolayarak arttırıyoruz.Modeli aynen örüp omuzda ikiye katlayarak uzunluğu tamamlandığında örgüyü bitiriyoruz.

Yeleğin önüne boncukalrı  dikiyoruz.Yanlarda fazladan ördüğümüz kısmı boncuklarlaarka  tarafa dikiyoruz.Kurdalelerle süslüyoruz.

Bebek  beresi açıklaması:

Beremize 60 ilemk şişimize atarak başlıyoruz. Sonra 7 sıra haroşa örüyoruz ve yelekteki modeli örerek örgümüze deavm ediyoruz. berenin boyutu dileğimiz kadar olunca tüm ilmekleri aynı anda kesiyoruz,beremizin yanını dikiyoruz. Tepe kısmından 2-3 parmak aşağıdaki deliklerden zincir çekerek geçirip beremizin tepesini büzüyoruz. Zincirin uçlarına boncuk takıyoruz. Beremizide boncuk ve kurdalelerle süslüyoruz.

Bebek Bebek Yelek Bere Takımı Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.