Örgü Bebek Battaniyeleri


Bebeklerimiz için örebileceğimiz pek çok örgü vardır. Örgü bebek battaniyeleri  de bu örgü örnekleri arasında yer alıyor. Yapılışı kolay ve bebekler için örüldüğünden çabucak ve zevkle örülüp biten bir örgü modelidir.

Bebek battaniyesi örerken kız ve erkek bebekler için aynı örneğin farklı renklerini örüp kullanabilirsiniz. Bebek  bekleyen anneler ya da torun bekleyen anneanne veya babaanneler bebek battaniyesi örerek hazırlayacağınız bebek sepeti daha bir güzel olacaktır.

 

 

bebek battaniyesi örgü örneği

Bebek battaniyesi örgü örneği

 

Bebek battaniyesi örmek kazak, hırka ya da pantolon örmekten daha kolaydır. Çünkü diğer örgülerde bulunan ayrıntılar battaniyelerde bulunmamaktadır.

Tığ işi olarak ya da şiş ile öreceğiniz bebek battaniyeleri farklı şekillerde süsleyebilirsiniz.Mavi ya da pembe dışında turuncu, lila, yeşil, beyaz ya da krem olarak örebilirsiniz.

Bebeğimizin için kullanışlı, onu sıcak tutacak minik ve şirin bir örgü battaniye örmek isterseniz eğer sizlere fikir verecek örgü battaniye modellerinin resimleri galerimizde sizlerle paylaşıyorum.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.