Örgü Bayan Yelek Modeli


Örgü yelek modeli

Örgü yelek modeli

 

Bayanlar değişik modellerde yelekler ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.Özellikle sezonda örgüler oldukça trend ve sizlerde modern görünümlü şık bir örgü yelek ile hem sezonun trendini yakalayabilir,hem de soğuktan korunurken hem de çok şık görünebilirsiniz.

Ben bu yeleğin arkasını motiflerle dantel görünümlü olarak ördüm:etek uçlarını ise tığ ile kafes şeklinde ördüm,çok şık ve güzel görünen bir yelek oldu.Sizler de dilediğiniz renklerde örerek kendiniz giyebilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

 

 

 

Yeleğin arkası

Yeleğin arkası

 

 

Yeleğimizin arkası için 4,5 numara şişimize 50 ilmek atarak başlıyoruz,4 sıra bir ters bir düz lastik örgü örüyoruz daha sonra koltuk altına gelene kadar düz örgü yapıyoruz ve tüm ilmekleri keserek örgümüzü bitiriyoruz.

 

Yeleğimizin ön parçalrı

Yeleğimizin ön parçalrı

 

Yeleğimizn ön kısmı için ise 29 ilmek şişimize atıyoruz ve 4 sıra bir ters bir düz lastik örüyoruz,koltuk altına kadar düz örüyoruz.Ancak örgününn her iki tarafında 3 ilmek haroşa örüyoruz.Sonra örgünün iki tarafından her sırada birer ilmek haroşa örgüden sonra kesiyoruz.10 ilmek kalınca omuz uzunluğu için 1-1,5 karış kadar örüp bu parçayı şişimizde bırakarak aynı şekilde diğer ön parçayı örüyoruz ve her ikisini de şişimize resimde görüldüğü gibi takıyoruz.

 

Daha sonra arkasına ekleyeceğimiz motifleri dilediğimiz modelde örüyoruz.Toplamda 10 tane motif örüyoruz ve resimde görüldüğü gibi birleştiriyoruz. Yeleğimizi birleştirdikten sonra etek uçlarına tığ ile kafes örüyoruz ve kenarlarına tığ ile oya işi yapıyoruz.Göğüs kısmına gelecek şekilde zincirden ip yapıyoruz.

 

Motiflerin birleştirilmesi

Motiflerin birleştirilmesi

 

Yeleğimizle ilgili detaylı resimleri galerimizde görebilirsiniz.Sizlerde bu yelekten örerek değişik bir örgü örmüş olursunuz,örerken zevkle öreceğiniz bu yeleği giyerken de zevk duyacaksınız.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.