Örgü Bayan Bolero Modeli

örgü bayan bolero

Boleroları sıkça kullandığımız bu günlerde kendinize ya da sevdiğiniz birine şık bir hediye vermek isterseniz,bu örgü boleroyu mutlaka yapmalısınız.Hem sıcacık tutacak,hemde şıklığınızı tamamlayacak.Tabi ördüğünüz bolero ile de herkese hava atacaksınız.

YAKA:

44 ilmekle başlayıp 110 cm uzunluğundaki dikdörtgen parçayı Selanik örün. Selanik için: ipi öne geçirip, ilmeği tersten boşa alın. 1 düz örün ve bu şekilde sırayı tamamlayın. Sonraki sırada ipi öne alın, ilmeği tersten boşa alıp, 2 ilmeği beraber örün ve sırayı tamamlayın.110 cm’in 40 cm’ni (ortalama 67 ilmek) arka sırt için ayırıp şişe geçirin. Sağ ve soldan kol için 35’er cm açıkta bırakın. 67 ilmekten kol oyuntusu için her sırada bir 1’er ilmek kesin ve her 10 sırada bir 2 sıra Selanik örün.Bunu 4 kez tekrarlayın. 39 ilmek kalınca yaka için bir kerede kesin.

bolero

KOL:

32 ilmekle başlayın. 42 cm düz örüp 50 ilmeğe çıkın. Sonra her sırada bir 1’er ilmek kesin. Toplam kol boyu 61 cm olacak. Kalan 35 cm’lik parçaların bitiş yerlerini arkada kapatıp, 39 ilmek kalan ense kısmına sağ ve soldan dikin. Geri kalan bölümü kollarla birleştirin.

örgü bolero

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.