Motifli Atkı-Bere Modeli (Anlatımlı)

Pembenin tonlarıyla yapılan bu model çok güzel ve kızların gönlünü fethedecektir.Sizlede kendi istediğiniz renklerde ,istediğiniz büyüklükte yaparak kullanabilir ya da hediye edebilirsiniz.

Bere:

Berenin ilk bölümünde 10 zincir çekerek başlıyalım.2. sırada içine 30 defa tek tığ dolgu yapalım ama uç kısımlarını bir birine ekleyerek yuvarlak oluşturalım.3. bölümde tekrar aynı biçimde dolgu yapıp ilerleyelim fakat dolguların aralarında arada bir veya iki dolgu yapalım. .Böylece her sırada dolgu rakamını fazlalaştırdıkça kendiliğinden yuvarlak şekil oluşacaktır takribi 12 sıra böyle dolgu yapacağız yapmak istediğimiz uzunluğa geldiğimizde sonlandıracağız.Fotoğrafta görüldüğü gibi kare motifler yapıp çiçekleri üstüne tığ ile birleştireceğiz.

Çicekleri örerken ilk küçük çiceği yapalım bitince çiçeğin ters tarafına gelip zincir yapıp geri batarar yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve büyük çiçekleride yaptıktan sonra motifleri birleştirip .Berenin bitiş kısmına geldiğimizde tığ ile çiçekleri ekleyelim.

Atkı

Malzemeleri :

300 gr ip

10 no tığ

Yapılışı:

Atkımızı yapmaya motiflerden başlayalım.Kare motiflerimizi yaptıktan sonra bere örneğinde yaptığımız gibi çiçekleri karelere koyalım ve tığ ile ekleyelim boyu için 40 motif yeterli olacaktır.Uçlarına saçak yapalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.