Kızlar için Örgü Atkı Bere Modeli


Sevgili hanımlar kış aylarında sıcaklığımızı sağlayacak olan bereler ve atkıları kendimiz örerek hem zevkli bir hobi elde edebiliriz,hem de sevdiklerimizi kendi ellerimizle yaptığımız sıcacık,yumuşacık örgülerle koruruz.

Ben bu atkı bereyi yiyenime yaptım.Pembe renk tutkunu olduğu için rengini görür görmez beğeneceğini anladım ve hemen alıp kendisine ördüm.Yapımı çok basit ve oldukça hızlı örülüyor.Çünkü ipimiz bir hayli kalın.Üstünü ise  yaptığım minik çiçeklerle süsledim ki bu çiçeklere bayıldı.

 

Örgü atkı bere modeli

Örgü atkı bere modeli

 

Ben atkıyı bir ters bir düz lastik örgü ile ördüm.10 numara şişlerle örebildiğim kalınlıkta bir ip ile ördüm.9 ilmek atıp başladım ve bir ters bir düz atkımı ördüm.istediğim boyuta gelince kesip bitirdim.Üzerini yaptığım çiçeklerle tamamldım ve uçlarına saçaklar yaptım.

Bere için ise yine 10 numara şişimize 40 ilmek atıp 3 sıra bir ters bir düz lastik ördüm,sonrasında yaklaşık bişr karış olana kadar düz örgü yaptım,en son sırada iki ilmeği beraber örerek kestim be kalan ilmeklerin hepsinin içinden ip geçirip büzerek beremi bitirdim ve kenarını tığ ile birleştirdim.Siz dilerseniz kenarını dikebilirsiniz.Üzerine yine yaptığım çiçeklerden diktim.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.