Erkek çocuk örgü yelek


DSCF4199

Erkek çocuklarınız için harika bir yelek modeli.Fermuarlı olması ayrı bir hava veriyor. Bu modeli yiyenim için yapan Kız Kardeşim Sultan’ın ellerine sağlık, modelin anlatımını bizlerle paylaştığı için ayrıca teşekkür ederiz.

Yeleğin yapılışı:

Yelegimizin arkasını yaparken 5 sıra lastik görüyoruz(2 düz 2 ters) sonra 8 düz 8 ters örüyoruz ,arka sırada tersler ters düzler düz örülecek. bu şekilde 6 sıra yaptıktan sponra örgünün ön yüzünde düz örgüleri ters ters örgüleri ise düz örüyoruz. Bu değişimi her 6 sırada bir yapıyoruz .

Yeleğin ön kısımlarını örerken ise tam ortaya gelecek şekilde sac örgüsü koyuyoruz fermuarın geleceği yere 2 düz 2 ters 2 düz olmak üzere 6 ilmekten oluşan lastik örüyoruz.

Yani yeleğimizin ön kısmı için önce iki düz iki tesr yine 5 sıra lastik örüyoruz sonra ise  8 ters 8 düz 2 ters saç örgüsü için 6 düz ilmek tekrar 2 ters 8 ters (toplam 10 ters oluyor) 2 düz 2 ters 2 düz ilmek seklinde 40 ilmek üzerinden başlıyor 6 sırada bir ters ilmekler düz,düz ilmekler ise ters örülecek ve saç örgüsü için ayırdımız 6 ilmek 3 3 saç örgüsü için çevrilecek.Bu arada Saç örgüsünün iki yanındaki tersler ile fermuarın dikilecegi kısımdaki 6 ilmeği ( 2 düz 2 ters 2 düz) hiç değiştirmiyoruz.Bu arada yeleğin arkasında ve önünde kol oyuntusu için kol oyuntusu olan yerde sıra başında ki ilk 3 ilmek kesilir.Sonra iki düz iki ters ve iki düz lastik konularak tüm örgü birlikte örülür. En son yaka kısmı takılarak iki ters iki düz lastik örülür ve fermuar dikilir.

Saç örgüsü yapımı için buraya tıklayınız.
DSCF4201

1 Cevap

  1. dilek dedi ki:

    yaaa evet yelek çok güzelde keşke biraz daha ayrıntısı olsaydı neresinde ne yapcamızı bilseydik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.