Erkek Atkı Modeli

Örgü erkek atkı modeli

Örgü erkek atkı modeli

Sizlerde sevdiğiniz birini mutlu etmek istiyorsanız soğuk havalarda onu koruyacak bir atkı örebilirsiniz. Bir de tam mevsim kışa dönerken öreceğiniz şık bir atkıyı sevgilinize, eşinize,oğlunuza,babanıza ya da kardeşinize hediye edebilirsiniz. Sizlerle selanik örgü ile örülen ve renklerin uyumu ile oldukça şık görünen bir atkı modelini paylaşıyorum. Kolay gelsin.

Malzemeler:

2 tane gri ip

1 tane bordo ip

1 tane beyaz ip

9 numara şiş

Yapılışı :

Selanik örgü naslı örülür?

1.sıra:

1 ilmek düz, 1 ilmeğin üstüne iplik atarak ilmek yapmadan sağdaki şişe aktarılır. Diğer ilmek düz, yine 1 ilmeğin üstüne iplik atarak diğer şişe aktarılır. Sıra böyle tamamlanır.

2.sıra:

Üstüne iplik atılan ilmek düz örülür, diğer ilmeğin üstüne iplik atarak devam edilir.

Gri renkle selanik örgüyle devam edilir. 20 sıra sonra beyaz ile 2 sıra örülür. Bordoya geçilir. Kenarlarda 2 şer ilmek düz alarak, tüm ilmekler 4×4′lü burgular yapılır, Burgudan 4 sıra sonra, yine tüm ilmekler 4×4 (yer değiştirerek) ve 4 sıra sonra 4 burgu ile bordo tamamlanır. Beyazla 2 sıra selanik, 30 sıra gri ile selanik, beyazla 2 sıra selanik, bordoyla bir önceki gibi 4×4 ‘lük burgu, beyazla 2 sıra selanik gri ile 20 sıra selanik şeklinde tekrar ederek atkı tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.