Çocuk Patiği Anlatımlı

çocuk patiği

“Örgü örmek dünyanın en güzel hobisidir. Yaratıcı,iyileştirici,stres azaltıcı,rahatlatıcı ve ödüllendirici olmasıyla;insanın yaratıcılığını ifade etmesinin,yavaşça gevşemesinin harika bir yoludur.Sizler de örgüyü hayatınızın bir parçası haline getirerek bunlara erişebilirsiniz.”Kate buller’in bu sözüne katılıyorum.Örgü örmek kafanızı meşgul ederken sıkıntılarınızdan uzaklaşmanıza yardım eder,iyi bir terapi sağlar.

tığ işi patik

Ben  bu rengarenk patiği hem kalan ipleri değerlendirmek hem de yiyenimi mutlu etmek için yaptım.Böyle rengarenk şeylere bayılıyor,ona göre içinde her renk oluyor.O mutlu olunca ben de mutlu oluyorum.

Patiğimiz için tek gereken istediğiniz renklerde ipler ve 3,5 numara tığ.Patiğimizin tamamı sık iğne olarak örülüyor ama yalancı sık iğne.Yalancı sık iğne ikili trabzan yapar gibi yapılıyor,yalnız ipi 2 kez değil 1 kerede iplerin içinden geçiriyoruz.Normal sık iğne ile de yapabilirsiniz.

patik

5 zincir çekip içini sık iğne ile dolduruyoruz.2. sırada her sık iğnenin üstüne 2 kez batıyoruz,istediğimiz genişliğe gelene kadar arttırarak örmeye devam ediyoruz.İstediğimiz genişliğe ulaşınca arttırmadan bileğe kadar örüyoruz.Topuk kısmı için ortadaki 11 ilmek hariç örmeye devam ediyoruz,topuğumuzu kavradığında örgüyü bitirip arkasını dikiyoruz. Patiğimizin bilek kısmını istediğimiz gibi tığla işliyoruz ve ip ya da çektiğimiz zinciri geçiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.