Bebek Patiği Modeli

Tıpkı çarığa benzeyen bu model ponponlarıyla çok şirin oluyor.Ben pembe kurdale ile çiçek yaptım,siz erkek bebek için yaparken bunu yapmayın yeter.

Malzemeler:

Dilediğiniz renk iplik

3,5 nurara şiş

Ponpon için karton

3,50 nurara tığ

Dilerseniz kurdale

Yapılışı:

Şişimize 9 ilmek atıp 1 sıra düz örüyoruz.2. sırada 1 ilmek örüp şişe 1 ilmek dolayarak arttırıyoruz.7 ilmek örüp 1 ilmel şişe dolayıp kalan son 1 ilmeği örüyoruz.Arkada hepsini ters örüyoruz.Düz sıralarda hep aynı yerlerde şişe ilmek dolayarak arttırma işlemi yapıyoruz.Toplamda 11 tane arttırıyoruz.Arttırma işleminden sonra ortadaki 7 ilmeğin yanlarında ki ilmekleri sıora ile ile 10 sıra örüp kesiyoruz ve sonrasında ise ortadaki 7 ilmek hariç kenarlarda kalan ilmekleri kesiyoruz. Kenarlardn ördüğümüz  ilmeklerin üstünden ilmek alarak, ortadaki 7 ilmekler beraber toplam 38 ilmek yapıyoruz.1 sıra ördükten sonra 1 ilmek şişe dolayıp 2 ilmeği birlikte alarak ip geçireceğimiz yerleri yapıyoruz,arkada hepsini ters örüyoruz.Diğers ıradan itibaren 1 ters 1  düz  11 sıra lastik  ördükten sonra 6 sıra düz örüp bitiriyoruz.

Patiğmizi dikiyoruz.Tığ ile zincir çekip bilek kısmına geçiriyoruz.Patiğin uçları için minik ponponlar yapıp dikiyoruz.İsterseniz kurdaleden çiçek yapıp süsleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.