Örgü Bebek Battaniye Modeli


Ayıcıklı örgü bebek battaniyesi

Sevgili hanımlar ben ayıcıklı bu bebek battaniyesini internetten görerek yiyenim için zevkle  ördüm. Benim yiyenim kız olduğu için pembe, beyaz ve lila renkleri kullandım ve oldukça şık bir battaniye oldu.Onun dışında netten gördüğüm modelleri ve renkleri de burada sizlerle paylaştım.

Battaniyemiz için biraz uğraşıyor olsak ta ortaya çıkan sonuç oldukça güzel oluyor.Ayrıca ben örerken hiç sıkılmadım.Dilerim sizlerde zevkle örersiniz.

Malzemeler :

Dilediğiniz renklerde bebek yünleri

3,5 numara tığ

Dilediğiniz renk kurdale

Pembe pamuklu astarlık bir kumaş

minik inciler

Örgü bebek battaniye

Yapılışı :

Yapılışında ise aşamaları resimlerle sizlerle paylaştım. Resimler size yapımı ile ilgili ip ucu verecektir. Öncelikle ayıcıkları gövde kısmından başlayarak örüyoruz.Sonrasında dilerseniz aycığımın gözlerini yapıyoruz ve en son çevresini örerek birleştiriyoruz. Tüm ayıcıklar bitip de battaniyemiz dilediğimiz boyuta gelince battaniyenin çevresini resimdeki gibi çeviriyoruz .Sonrasında ise pike ve nevresim işleri ile uğraşan birinden yardım alarak ben astarını yaptım.Siz bu işi kendiniz yapacağınız gibi birinden de destek alabilirsiniz.

Ayıcıklarla yapacağınız bu battaniyeye herkes bayılacak. Benim yaptığım battaniye dışında netten bulduğum aynı modelleri diğer battaniye örneklerini ise aşağıda görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.