Bayan Örgü Bere Resimli Anlatımlı


bayan bere örneği

bayan bere örneği

Sevgili hanımlar bereler son dönemlerde hem soğuktan korunmak hem de şıklığımızı tamamlamak için kullandığımız aksesuarlar arasında yer alıyor. Bu bereyi de sevdiğim birine hediye olarak ördüm vede bir toka ile süsledim.

Bu bere için ben ebruli ip kullandım ,sizler dilediğiniz renk ip ile örebilirsiniz. Ben beremi 5 numara şiş ile ördüm Tek bir tane 100 gr’lık ip yetiyor.Bu bere yan da takılabiliyor.Yapacakların şimdiden ellerine sağlık.

Beremiz için şişimize 90 ilmek atıyoruz ve üç düz iki ters lastik örgü örüyoruz.10-15 sıra sonra her iki ilmekte bir, bir ilmek arttırıyoruz ve bir sıra da ters örgü yapıyoruz ve modelimize geçiyoruz.Model için ; üç ilmek düz ör bir ilmek şişe dolayarak arttır,üç ilmeği birlikte alarak ör,tekrar bir ilmek şişe dola sonra bir ilmek düz ör,sonrasında ise tekrar bir arttır,üç ilmek beraber ör,bir ilmek arttır ve bir ilmek düz ör sıra sonuna kadar bu şekilde ör ve son üç ilmeği düz olarak ör.Modelden sonra bir karış olduktan sonra arttırmadan üç ilmeği beraber alarak ilmek sayısını arttır,kalan ilmeklerin içinden ip geçirip büz ve berenin yanını ister dikin,isterseniz tığ ile birleştirin.Üzeri için ben toka ile süsleme yaptım siz dilerseniz sade ,dilerseniz gül örerek dikip kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.