Anlatımlı Saç Örgülü Bere Modeli

örgü bere

Örmesi zevkli bu bere çok şık bir model.İstediğiniz renkte örebilirsiniz,kıyafetlerinizi tamamlayabilir,kendinize değişik bir hava katabilirsiniz.Ya da sevdiklerinize örüp, onları sevindirebilirsiniz.

İstediğiniz renk ortakalınlıkta ip,

6 numara şiş

Ben 16 ilmek başladım ,3 ters + 8 düz(saç örgüsü için ) + 3 ters + 1 düz + 1 çoğalt (şişe ip dola) + 1 düz.

Arka sıra yani  ikinci sıra da düzler düz tersler ters. Bu sırada çoğaltma yapmıyoruz..3.sırada 3 ters + 8 düz(saç örgüsü için ) + 3 ters + 1 düz + 1 çoğalt (şişe ip dola) + 2 düz

.4.sırada 3 ters + 8 düz(saç örgüsü için ) + 3 ters + 1 düz + 1 çoğalt (şişe ip dola) + 3 düz.Çoğaltma yaptığımız yerler bir üçgen oluşturacak.

12 sıra olunca saç örgüsünü 4+4 çevirdim.
Çoğaltılan kısımlar 14 düz olunca ikinci üçgene geçiyoruz.

anlatımlı bere

Bunun için de 3 ters + 8 düz(saç örgüsü için ) + 3 ters + 1 düz + 1 çoğalt (şişe ip dola) kısmını yaptıktan sonra sıradaki iki ilmeği kesip geri dönüyoruz.üçgenin diğer ilmekleri şişte kalıyor,geri dönüp tekrar sıradaki iki ilmeği kesiyoruz,bu şekilde kalan son iki ilmeği de kesiyoruz;aynı zamanda bir üçgeni kapatırken bir üçgen daha oluşmuş oluyor.Çoğaltmaları hep aynı yerden yapıyoruz.12 ilmekte bir saç örgüsünü unutmuyoruz..6 tane üçgen olunca bitiyoruz.

bere

Saç örgüsü tarafından ilmek çıkartıp yani ilmekleri arttırmadığımız 2 ters 2 düz çiftli  yaklaşık 4 parmak eninde çiftli lastik örüyoruz. Beremizi dikiyoruz.Siz dilerseniz bir de gül örüp dikebilirsiniz.

değişik bere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.