Anlatımlı Örgü Bebek Panço Modeli

örgü panço

Bayanlar kızlarınız için yapabileceğiniz bu panço modeli,yapımı kolay ve zevkli bir model.çok şirin bir model olan bu pançoya görenler bayılacak,sizler istediğiniz renklerde örebilirsiniz.Hem tığ işi ,hem şişle örülen model, saçaklarla tamamlanarak daha da şıklaştırılıyor.

pançonun motifi

Örgümüze pançomuzun motiflerini örerek başlıyoruz.3,5 numara tığ ile örüyoruz.Önce 7 tane zincir çekip,kapatıyoruz.zincirin içine 2 tane ikli trabzan yapıyoruz,aralarına 2 zincir çekiyoruz.İkili trabzan 8 adet olacak;İkinci sırada ikili trabzanları köşelere gelecek şekilde ayarlayıp,ortalarına 2 zincir çekerek kafes yapıyoruz.Yani 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan bunu köşedeki zincirin içine yapıyoruz,bunların ortalarınada 1 zincir,1trabzan yapıyoruz,3,sırada köşeleri aynen yapıp,1zincir ,1 trabzan şeklinde köşelerin arasına 3 tane kafes yapıyoruz.4. sırada köşeleri aynen yapıp aradaki kafesleri 4 adet yapıyoruz.5.sırada köşeleri yapıyoruz, sonra 2 zincir çekerek  4 tane kafes yapıruz.

Bu şekilde istediğimiz renklerde 4 adet motif ön taraf için 4 adet motif arka taraf için toplam 8 adet motif örüyoruz.

motiflerin birleştirilmesi

Motifleri isterseniz tığınız ile birleştirin,isterseniz iğne ile birleştirin.Resimde görüldüğü gibi 4 motifi birleştiriyoruz.Ön taraf için4 motif  ,4 motifi de arka kısım için birleştiriyoruz.

pançonun kenarı

Pançonun yanı için 5 numaralı şişimize 40 ilmek atıyoruz ve 5 düz,2ters örüyoruz.Örgümüzün boyu motiflerin birleştiğindeki boyu kadar olacak.O kadar olduktan sonra örgüyü  keserek bitirip,motiflerle birleştiriyoruz.Motiflerin ortasına 1  adet çiçek işleyip dikiyoruz.

pançonun yakası

Pançomuzun yakasını tığ ile zincir çekerek çeviriyoruz.5 zincir çekip batıyoruz,tekrar 5 zincir çekip devam ediyoruz,bu şekilde yaka kenarını milliyoruz.Sonra uzun bir zincir çekip,önceden yaka kenarına yaptığımız zincirden geçiriyoruz,uçlarına isterseniz renkli boncuk takabilirsiniz ya da ponpon yapabilirsiniz.

pançonun saçakları

Pançomuz bittiğinde istediğimiz boy saçakları kesip kenarlarına geçiriyoruz.Nöylece cıvıl cıvıl hareketli bir pançomuz oluyor.

anlatımlı panço

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.